Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Umiestnenie bežnej kuchynskej linky do garsónky či menšieho bytu môže byť problém. Riešením sú špeciálne uspôsobené minikuchyne, ktoré vám ponúknu všetko potrebné. Čím sa riadiť pri ich výbere?

Minikuchyňa – ilustračný obrázok, zdroj

Všetko v jednom! Tak by šlo v skratke popísať miniatúrne kuchyne tiež známe ako minikuchyne. Hodia sa do menších bytov, kancelárií či trebárs na chatu. Ich šírka sa pohybuje od 90 do 150 centimetrov. Na obmedzenom priestore ponúkajú spravidla všetko dôležité, čo v kuchyni bežne potrebujete. Nechýba drez, varná doska, chladnička, pracovná doska a úložné priestory. Veľmi dôležitá je popri výbave tiež kvalita a praktickosť. Na čo sa presne zamerať?

Spotrebiče musia niečo vydržať

Minikuchyna býva už od výrobcu vybavená elektrospotrebičmi, ktoré maximálne využívajú dostupné miesto. Ich kvalita je kľúčová, pretože v prípade nespokojnosti či poruchy jedného zo spotrebičov je pre vás linka prakticky nepoužiteľná. Potrebujete, aby všetko fungovalo na jednotku a podľa vašich predstáv. Prípadná výmena je zbytočne zložitá a nákladná.

Už vopred sa musíte rozhodnúť, či chcete elektrickú, sklokeramickú či indukčnú varnú dosku. Preferujte vždy radšej dve platničky. Nikdy neviete, kedy sa vám budú hodiť. Chladničke by nemal chýbať mraziaci box. Súčasťou minikuchyne môže byť tiež samostatná rúra a umývačka, avšak musíte počítať s tým, že čím viac spotrebičov budete chcieť, tým menej úložných priestorov vám zostane.

Siemens Indukčná doska 60cm, nerez rámček EH645BFB1E

Minikuchyňa ako kuchynský blok

Minikuchyne sú pre mnoho ľudí synonymom nepekných skriniek, u ktorých sa na vzhľad nepozerá. Lacnejšie modely skutočne nepôsobia príliš atraktívne, no to neznamená, že neexistujú dizajnovo vydarené alternatívy. Keď si priplatíte, získate moderné linku, ktorá dokonale zapadne do interiéru. Miniatúrna kuchyna môže byť dokonca vo forme kuchynského bloku, kedy je možné všetko schovať za dvierka či sťahovaciu roletu. Otvorené dvierka navyše nemusia prekážať. U niektorých zostáv je možné dvierka zasunúť do bočných otvorov.

Šuplíky a horné skrinky

Pri výbere sa neoplatí podceniť variabilitu rôznych šuplíkov. Množstvo vecí v kuchyni väčšinou časom rastie. Budete potrebovať niekam uložiť riad, utierky, menšie kuchynské spotrebiče, dózy s korením atď. Ak máte možnosť priplatiť si za horné skrinky, dlho nerozmýšľajte. Každý úložný priestor sa bude hodiť. Niektoré minikuchyne sú vo využívaní každého centimetra skutoční preborníci a vojde sa do nich napríklad aj šuplík pre triedený odpad.

Skrinka horná 2dv. 60cm Lex-007-0H

Kuchynský drez

Bez kuchynského drezu sa nezaobíde žiadna kuchyňa. Ani minikuchyňa. Jeho výber neodporúčame zanedbať. Je potreba rozhodnúť o jeho tvare, funkčnostni, materiále či šírke. Dôraz je potrebné klásť aj na to, ako ho namontujete a budete udržiavať. Drez by sa určite nemal kupovať len na ozdobu. Prečítajte si detailnejšie, ako sa rozhodnúť pre výber toho správneho kuchynského drezu. 

 

Minikuchyňa vie prekvapiť

Pohodlné varenie a skladovanie potravín sa aj vo veľmi malom bývaní môže stať realitou. Základom je dobre vybavená a premyslená minikuchyňa, ktorá bude ponúkať všetko, na čo ste zvyknutí. Na trhu je k dispozícii veľké množstvo variantov od tých najskromnejších kuchyniek až po elegantné a do detailu vybrúsené bloky, ktoré v zavretom stave pripomínajú luxusnú skriňu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *