Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Drevo v interiéri? Tradícia. Materiál je obľúbený už po niekoľko dekád a zdá sa, že stále bude. Potvrdia to aj interiéroví dizajnéri, teda odborníci, ktorí sa stále neboja používať tento prírodný prvok, ktorý dokonale prehreje akýkoľvek priestor. Hodí sa do moderných i klasických domovov a všade vykúzli nezameniteľnú atmosféru. Skúsite to s ním?

Nábytok z masívu – ilustračný obrázok, zdroj

Prečo masív?

Prírodné drevo poteší svojím jedinečným charakterom. Má príjemnú štruktúru i vôňu. Masívny nábytok prináša tieto a ešte ďalšie výhody. Nábytok z masívneho dreva je neskutočne pevný, kvalitný a samozrejme odolný. Vyznačuje sa tiež dobrou životnosťou, čoho si v dnešnej dobe cení nejedna domácnosť. Masívne drevo je často tak zachovalé, že je možné nábytok dediť po predchádzajúcej generácii. Za zmienku však okrem výhod stojí aj jeho vzhľad a ekologická obnoviteľnosť. S návratom k prírode mnoho z nás myslí zodpovedne aj na životné prostredie – a práve drevo je obnoviteľným materiálom, čo môže byť jedným z dôvodov, prečo siahneme práve po poctivom drevenom vybavení nášho domova.

Výber dreva

Nie je drevo ako drevo. Ak plánujete kúpu masívneho nábytku, je potrebné vybrať konkrétny typ materiálu. Základnými možnosťami sú mäkké alebo tvrdé drevo. Rozdiel je predovšetkým v investícii a kvalite. Cena za mäkké drevo je nižšia, rovnako tak znížená je však jeho odolnosť. Ak to rodinný rozpočet dovolí, odporúčame kvalitné tvrdé drevo, ktoré vám poslúži po celé roky.

Konferenčný stolík z masívu Island II Circle

A medzi akými drevami najčastejšie vyberáme? Z mäkkého dreva náš trh ponúka smrekový nábytok a doplnky. Svetlý povrch je príjemný na pohľad a ponúka pestrú škálu morenia a náteru. Je cenovo dostupný a poteší svojím vzhľadom. Okrem smreka výrobcovia prinášajú tiež nábytok z borovice. Tá odoláva vlhkosti a jej farba časom nevybledne. Čo sa týka tvrdého dreva, potom môžete vyberať napríklad medzi dubom a bukom. Oba stromy poskytujú dobré drevo, ktoré odoláva mechanickému poškodeniu. Vyberať možno aj z exotických drevín, avšak tu investícia do nábytku stúpa.

Starostlivosť o drevo

Aby bol drevený nábytok v dobrom stave po celé roky, vyžaduje starostlivosť. Pozor treba dať na prílišnú vlhkosť, blízkosť kúrenia aj slnečné lúče. Pravidelné utieranie prachu je úplným základom. Pokiaľ chcete nábytok raz za čas obnoviť, šikovní z vás môžu raz za pár rokov nábytok prebrúsiť a znovu natrieť alebo nalakovať. Práve drevo je totiž obľúbené pre jeho estetickú obnoviteľnosť.

Luxusná komoda Jumbo z masívu

Vyberte si ten pravý štýl

Či už sa vám páči tradičný sedliacky štýl, zrubový nábytok alebo moderné masívne modulárne sety, máte z čoho vyberať. Drevo je príjemné a nadčasové v každej svojej podobe, nemožno s ním urobiť chybu. Kombinujte jeden štýl, aby ste svoj domov neprehltili niekoľkými rôznymi konceptami. S čím drevo kombinovať? Kovové prvky, betón, sklo i kameň – to všetko drevu pristane. A drevo pristane vášmu interiéru.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *