Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Dnešná doba umožňuje si v obchode kúpiť rozličné druhy sušených plodov. Od exotického ovocia cez orechy až po huby. Sme národ hubárov a záhradkárov. Radi si pochutnávame na výpestkoch po celý rok. Sušenie je prastarou metódou, ako si uchovať potraviny chutné a nestratiť cenné vitamíny.

Na vzostupe je tiež RAW strava. K tej je potreba nielen kvalitný mixér (tzv. blender), ale tiež dobrá sušička ovocia. Tá zvládne usušiť všetko okrem malín, jahôd a černíc, ktoré obsahujú veľké množstvo vody. Ale čo si budeme hovoriť, vlastnoručne nazbieraným hubám a jabĺčkam sa nič nevyrovná.

Na čo všetko myslieť pred kúpou sušičky?

  • objem
  • príkon
  • výkon
  • časovač
  • termostat
  • čo na nej chcete sušiť.

Pri výbere sušičky nedajte len na jej objem. Dôležitý je tiež výkon a spotreba energie. Optimálny výkon sa uvádza okolo 500 W. Pre komerčné sušenia sa využívajú sušičky s výkonom až 1000 W.

Príkon určuje spotrebu. Ideálne príkon pre sušenie je 400 až 500 W. Sušičky s menšou hodnotou neutiahnú prídavné plata. Vyšší príkon zaručuje vyššiu spotrebu energií. Pokiaľ ale mienite sušiť veľké množstvo surovín zároveň, je to pre vás dôležitý údaj pri kúpe.

Termostat pomôže s kvalitným usušením. Jednotlivé typy sušičiek sa líšia nastavením presnej teploty a dĺžkou sušenia. Najmodernejšie sú vybavené termostatmi s plynule regulovanou teplotou. Samy sa po skončení vypnú. Pre RAW stravovanie je dôležité, aby sušička mala nastavenia na sušenie s teplotou okolo 42 ° C.

Veľkým pomocníkom je časovač, ktorý vypne sušenie bez vašej spolupráce. Takže si môžete ísť pokojne na nákup a nestrachovať sa, že sa vám niečo spáli.

Klarstein TK19-Yofruit-G, 5-poschodová sušička ovocia s jogurtovačom, zelená

Sušením to nekončí

Ak usušené nezjete ihneď, je potreba potraviny dobre uskladniť. Na to sa skvelé hodia poháre s klipom, ktoré sú veľmi elegantné a stanú sa štýlovou dekoráciou vo vašej domácnosti. Čo so sušičkou po zvyšok roka, ak nie ste RAW stravníci? Sušiť môžete mäso alebo domáce cestoviny. Za pomocou sušičky vyrobíte dokonca aj jogurt.

Príslušenstvo umožňuje variabilitu. Veľkým pomocníkom sú rôzne druhy plat, s ktorými sa nemusíte zameriavať iba na sušenie krížaliek. Najdôležitejšie sú náhradné plata, ktorá vám umožnia usušiť viac potravín zároveň.

Milovníci divokých bylín isto ocenia plata na bylinky. Mamičkám príde vhod teflónová podložka, ktorá sa hodí k usušeniu ovocných placiek napríklad z jabĺčok, hrušiek alebo sliviek. Deti ich milujú.

Pre výrobu jogurtu potrebujete sadu pohárov. Nie každý typ sušičiek ovocia ponúka všetky vyššie spomenuté komponenty. Preto zvážte, čo vlastne od sušičky očakávate. Cena nemusí byť vždy určujúca. Drahšie typy mávajú viac náhradných komponentov. Investície do kúpy drahšieho stroja sa vám vrátia v jeho variabilite a kvalite usušenia.

Klarstein Fruitower D sušička ovocia, 35-70°C, časovač, 5 poličiek, 200-240W, ušľachtilá oceľ

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *