Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Prišli hostia a rýchlo potrebuje servírovať teplé jedlo, lenže už je to nejaká chvíľa, čo ste ho dali dole zo sporáka. Kam s ním teda? Do mikrovlnnej rúry? Nie! Každý predsa vie, že jedlo ohrievané v mikrovlnnej rúre jednoducho nie je ono. Póry v jedle sa spečú a pokrm potom chutí tak nejak vysušene. Ako si teda pomôcť, aby vám jedlo vydržalo teplé? Poradíme vám.

Ilustračný obrázok, zdroj

Kúpte si ohrevnú zásuvku do kuchyne.[pullquote-right]“Hocikedy amatér zapálený pre vec dokáže urobiť v kuchyni väčšie kúzla než unudený profesionál.”[/pullquote-right] Nehľaďte na to, že je to pre fajnšmekrov z nóbl reštaurácií. Hocikedy amatér zapálený pre vec dokáže urobiť v kuchyni väčšie kúzla než unudený profesionál.Prečo by ste teda vo vašej kuchyni nemohli mať „vylepšováky“, ktoré pozdvihnú úroveň stolovania o level vyššie ?!

Čo sa skrýva za ohrevnou zásuvkou?

Na rozdiel od mikrovlnky táto „šikovná“ zásuvka pracuje na princípe cirkulácie teplého vzduchu. Vzduch nahrieva uschované tanieriky a hrnčeky. Na nich sa potom pripravené pokrmy udržia dlhšie teplé, a tak nie je potreba ohrievať v mikrovlnnej rúre.

Čo viac, táto ohrevná zásuvka pomáha jedlo aj šetrne rozmraziť. Stačí ho vybrať z mrazničky, položiť na tanier a šup s ním do zásuvky. Aj babičky zajasajú, v šuplíku vám totiž vykysne cesto na koláče alebo vianočné pečivo.

Už máme kuchyňu zrekonštruovanú. Čo teraz?

Samozrejme najlepšou chvíľou pre inštaláciu ohrevného šuplíku je doba, kedy rekonštruujete alebo zariaďujete novú kuchyňu. Potom si ju môžete nechať vyrobiť na mieru aj zvoliť miesto, kam ju chcete nainštalovať. Avšak, ak už máte rekonštrukciu za sebou a možnosť šetrného ohrievanie vás zaujala, smutní byť nemusíte. Stále je možné si nechať šuplík do kuchyne prirobiť.

Odporúčame sa zamyslieť nad miestom, ktoré bude pre šuflík najvhodnejším. Pretože zásuvka má slúžiť na ohrev a udržanie potravín o niečo dlhšie teplými, javí sa ako ideálne miesto pre šuflík priestor blízko rúry. Jediné, čo potrebujete dodržať, je možnosť pripojenia zásuvky do elektrickej siete.

Šuplíky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach. Bežne sa do nich zmestí aj 12 tanierov s pokrmom. Prípadne môžete kombinovať taniere a hrnčeky na kávu. Záleží, čo za udalosť chystáte – nedeľnú večeru alebo rodinné stretnutie?

Ohrevná zásuvka Whirlpool WD 141 IX

Nastavte si správny program

Ako už sme popísali vyššie, v ohrevnej zásuvke môžete nechať kysnúť cesto, ohrievať taniere a podšálky, nechávať jedlo v teple a podobne. Keďže pre každú z funkcií budete potrebovať odlišnú teplotu, disponujú zásuvky rôznymi prednastavenými programami.

Ak chcete iba ohrievať riad, potom si nastavte teplotu od 60 do 80 °C. Pri ohreve pokrmov si voľte toľko stupňov, koľko uznáte za vhodné. Naopak pre rozmrazenie jedál hľadajte program, kde nastavíte teplotu okolo 35 °C. S nižšou teplotou v programe totiž nedôjde k znehodnoteniu pokrmu po jeho rozmrazení. Obdobné teplotné programy sa používajú aj pre vykysnutie cesta na koláč či cukrovinky.

Kvalitnejšie zásuvky by mali mať zabudovaný timer, čiže časovač. Nastavíte si čas na dobu ohrevu a o viac sa nemusíte starať. Navyše s časovačom šetríte aj spotrebu energie a teda aj svoju peňaženku.

Posledná maličkosť, ktorá vám uľahčí zaobchádzanie s riadom a zvýši vašu bezpečnosť, je tzv. teleskopický výsuv. Vďaka nemu sa ľahko dostanete do vnútorného priestoru zásuvky. Pri jeho umývaní umyjete len protišmykovú podložku a ste hotoví. Nemusíte upratovať celý šuplík.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *