Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Ak patríte k domácim majstrom a milovníkom dreva, potom pre vás máme tip na unikátne prírodné osvetlenie, ktoré ľahko ozdobí vašu obývačku alebo aj napríklad jedálenský kút. Neprehliadnuteľné stropné svetlo je totiž jednoduché na výrobu, no napriek tomu vyzerá ako štýlový designový kúsok, ktorým vlastne aj je.

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Čo si na také drevené svietidlo pripraviť?Budete potrebovať len pár vecí: opracovanú drevenú vetvu alebo hladký hranol, lano, motúz, štyri háčiky, dve alebo tri visiaci objímky a žiarovky. Objímky dnes zoženiete v takmer každom obchode a to dokonca v rôznych farbách, koncept teda môžete pojať akokoľvek. Rovnako tak žiarovky – pretože je populárne osvetlenie v štýle žiarovka a objímka, existuje hneď niekoľko druhov ozdobných žiaroviek rôznych tvarov a veľkostí, vybrať si môžete podľa svojho uváženia a vďaka tomu bude hotové svetlo úplným unikátom.

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Ako na to?

Postup je jednoduchý a zvládne ho naozaj každý. V prvom rade si vyberte umiestnenie osvetlenia. Podľa neho potom symetricky na štyri strany umiestnite nosné háčiky. Samozrejme je dôležité vybrať upevnenie podľa vášho stropu, ak si neviete rady, môžete sa poradiť s odborníkom. Potom môžete urobiť očko na lane a pre estetický efekt obviazať motúzom. Lano majte dlhšie, aby išlo niekoľkokrát omotať okolo vetvy alebo hranola, až potom príde na rad meranie – pripevníte očko lana k háčiku, nechajte si pridržať drevený kus v polohe, v akej bude visieť a niekoľkokrát esteticky omotajte lano okolo dreva. Potom môžete lano odstrihnúť v požadovanej dĺžke, avšak majte rezervu na ďalšie oko, na ktorom bude visieť druhá časť. Tento postup zopakujte aj na druhej strane.

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Akonáhle drevený základ visí, je čas na objímky. Vyvedené objímky stačí hravo omotať okolo dreva a nechať visieť presne tam, kde sa vám to bude páčiť.

Drevené svetlo je jednoduché, lacné a napriek tomu môže tvoriť základný zaujímavý prvok vášho interiéru. S trochou fantázie a manuálnej zručnosti tak môžete nevšedne vyzdobiť jedáleň alebo vyšperkovať osvetlenie v spálni. A je celkom možné, že aj vaše návštevy si vás budú chcieť prizvať do svojho obydlia – drevené osvetlenie bude mať rozhodne úspech.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *