Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Zariaďujete obývačku a túžite po vytvorení útulnej atmosféry pre každodenný oddych? V tom prípade sa bez kresla zaobídete asi len ťažko. Pohodlné kreslo je neoddeliteľnou súčasťou domácej pohody. Privítajte svojich hostí v prakticky a štýlovo zariadenej obývacej miestnosti. Aké typy kresiel existujú? A ako si čo najlepšie vybrať? 

Výber pohodlného kresla nielen do obývačky

Máte doma sedaciu súpravu bez kresla? Možno si poviete, že preňho nemáte dostatok miesta. Alebo ste ešte nenašli to najvhodnejšie riešenie pre vás. Kreslo však ponúka množstvo výhod a dôvodov, prečo by ste si ho mali zaobstarať. Kým sa pustíme do samotných typov a materiálov, začneme ich popisom. 

Prečo je kreslo nenahraditeľné? 

Okrem obývacej miestnosti môžete kreslo umiestniť aj v spálni, pracovni alebo dokonca aj v predsieni. Náš domov je miestom, kde sa chceme cítiť vždy príjemne a “ako doma”. Len máloktorá útulná domácnosť sa zaobíde bez svojho oddychového kútiku a relaxačnej časti. 

1. Dokonalý oddych v tom najpohodlnejšom kresle

Prvou a očividnou výhodou kresla je možnosť relaxu, ktorý vám kvalitné kreslo ponúka. Podľa zvoleného typu a materiálu je kreslo dokonalým doplnkom každej obývacej miestnosti. Sledujte svoj obľúbený seriál z toho najpohodlnejšieho miesta v celej domácnosti. Možno si komfort kresla tak obľúbite, že budete musieť kúpiť druhé pre ďalších členov rodiny. 

2. Praktický doplnok sedacej súpravy

Pomocou kresla vytvoríte v domácnosti ďalšie miesto na sedenie. Ak aj máte veľkú sedačku na ktorej sa bez problémov usadí množstvo ľudí, kreslo je ďalším strategickým miestom. Najmä v prípade osláv a spoločenských hier oceníte možnosť sedenia oproti sebe. Zo svojho kresla budete mať stále dokonalý prehľad o dianí v miestnosti. 

3. Dizajnová súčasť štýlu domácnosti

Súčasný široký výber kresiel nám umožňuje doplniť akýkoľvek štýl interiéru. Kreslo môže byť tým finálnym prvkom, pomocou ktorého dotiahnete svoju obývačku do dokonalosti. Spestrite vaše zariadenie pestrofarebným unikátnym kreslom alebo zdôraznite svoju záľubu v minimalistickom dizajne. 

4. Flexibilná súčasť vášho zariadenia

Jednou z najväčších výhod kresiel je ich flexibilnosť. Kreslo je zvyčajne ľahké a jednoducho ho v prípade potreby presuniete. Počas dňa môže napríklad tvoriť čítací kútik. Počas večernej návštevy ho môžete prisunúť bližšie k stolíku oproti sedačke. 

Základné kategórie kresiel

Dnešná ponuka kresiel je skutočne široká. Nájdete v nej produkty od jedinečných a ručne vyrobených kúskov až po najmodernejšie dizajny. Ešte pred výberom vášho najobľúbenejšieho štýlu sa najprv zamyslite nad tým, aké vlastnosti od kresla očakávate. 

Čalúnené a kožené kreslá

Ešte pred rozdelením kresiel podľa ich typu stojíte pred základnou otázkou. Uprednostňujete čalúnený alebo kožený povrch? To už ste si pravdepodobne ujasnili pri výbere sedačky, pripomeňme si však ich jednotlivé výhody. 

Práve čalúnené kreslá tvoria väčšinu ponuky kresiel. Za to vďačia najmä vysokej flexibilite textilných materiálov. Jednou z ich nevýhod je náročnejšie čistenie v prípade obliatia, to však hravo vyriešite snímateľným poťahom.

Luxusné kreslo Chesterfield Vintage ušiak
Luxusné kreslo Chesterfield Vintage ušiak

Výhody čalúneného kresla

  • Na dotyk príjemný dotyk
  • Väčší výber materiálov, farieb a motívov

Nevýhody čalúneného kresla

  • Náročnejšie čistenie
  • Nižšia životnosť oproti koži

Koža sa naproti čalúnenému povrchu zdá mnohým ľuďom nepríjemná na dotyk. Podľa teploty v miestnosti sa môže zdať studená alebo naopak, rozpálená. Kožené kreslo si tiež vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Za tú sa vám však odvďačí dlhou životnosťou. 

Výhody koženého kresla

  • Elegantný vzhľad
  • Záruka kvality pri správnej starostlivosti

Nevýhody koženého kresla 

  • Nutnosť pravidelnej údržby
  • Vyššia cena
  • Náročnejšie opravy v prípade poškodenia

Rozkladacie kreslá 

Množstvo kresiel má praktický a štýlový dizajn. Ak si chcete natiahnuť nohy a poleňošiť si, jednoduchým rozložením kresla vytvoríte komfortnú leňošku. Niektoré rozkladacie kreslá svojou veľkosťou tiež ponúkajú praktické lôžko na spanie. 

Hojdacie a závesné kreslá

Uvoľnenú, priam až dovolenkovú atmosféru, vytvoríte pomocou závesných kresiel. Tie môžete tiež umiestniť na svojej verande, terase alebo záhrade. V závislosti od ich umiestnenia je potrebné zvoliť vhodný materiál, ktorý odolá nepriaznivému počasiu a záťaži. Najmladších členov vašej rodiny toto zábavné, no komfortné sedenie, poteší asi najviac. 

DR Závesné pletené kreslo na sedenie Hamak H5885
DR Závesné pletené kreslo na sedenie Hamak H5885

Kreslá “ušiaky” 

Ide o typický a obľúbený dizajn kresiel. Často sa s nimi môžete stretnúť aj v kaviarniach a knižniciach. Tieto kreslá majú po stranách opierky akoby “uši”. Poskytujú tak viac priestoru pre pohodlné uloženie sa v kresle a pocit súkromia. 

Masážne a relaxačné kreslá

Ak je pohodlie a relax vašou najvyššou prioritou, kreslá so špeciálnymi masážnymi funkciami sú tou správnou voľbou. Ich cena a prevedenia sa odvíja podľa vašich požiadaviek. A teda masáž chrbtice môžete obohatiť napríklad o masáž nôh či nastaviteľnú intenzitu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *