Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
nenarocna izbova rastlina monstera

Izbové kvety sú tou najkrajšou dekoráciou. Dodávajú interiéru sviežosť, sú originálne a každá iná. Všetky miestnosť s kvetinami ožijú a pôsobí príjemnejšie. Ak teda kvety počas prvých štrnástich dní od kúpy nezvädnú a neodídu na večnosť. Našťastie existujú typy, ktoré prežijú úplne všetko a zvládne sa o ne postarať aj úplný začiatočník. Alebo niekto, kto už na konte nejakú tú mŕtvu kyticu má. Týchto päť nenáročných izbových rastlín vám vráti vieru vo vaše pestovateľské schopnosti.

O nenáročných pokojovkách všeobecne

Pestovanie izbových rastlín môže byť naozaj náročná disciplína. Niektoré kvety vyžadujú perfektnú starostlivosť, špecifickú zeminu, určitý uhol dopadu lúčov slnka. A tak ďalej. Iné kvety ale stačí postaviť na parapet, zavlažiť raz za štrnásť dní a budú prekvitať. Ktoré to sú?

Všeobecne patrí medzi nenáročné izbové rastliny tie, ktoré:

  • nie sú náročné na zálievku,
  • nepotrebujú výdatné hnojenie,
  • zvládajú meniace sa prísun svetla,
  • nepotrebujú stabilnú teplotu,
  • hodí sa do vášho domu alebo bytu.

Každá, aj nenáročné izbová, rastlina má nejaké nároky a neexistuje taká, ktorá nepotrebuje slnko, vodu a prežije v mínus dvadsiatich (pokiaľ teda nehovoríme o umelých kvetoch).

Izbové rastliny, o ktoré sa dokáže postarať každý, ale určite existujú. Bohužiaľ, nie každá miestnosť je na pestovanie vhodná. Preto kvety vyberajte s ohľadom na to, čo môže váš byt ponúknuť. Či už je to chládok, tieň, pražiace slnko alebo vlhkosť.

Dracena je kráľovná nenáročnosti

Dracena, dračince. Najpopulárnejšie a snáď naozaj najmenej náročné izbové rastliny. Dracena je krásna dlouholistá izbová rastlina, ktorá si vystačí s tou najzákladnejšie starostlivosťou, ktorú si viete predstaviť. Zalievanie je potrebné pocitovo len raz za čas, rovnako ako hnojenie. U oboch je ale dobré dodržiavať určitú pravidelnosť, aby ste kvet nezaskočili. Dracena má rada polotieň alebo rozptýlené svetlo a tiež dostatočnú vlhkosť. Ak máte teda pocit, že je rastlinka moc suchá, nebojte sa rosiť.

Monštruózna monstera prežije aj vás

Monstery svoje meno dostali naozaj právom, pretože môžu dorásť monštruóznych rozmerov, a to prakticky bez starostlivosti. Monstere stačí dostatok priestoru a rozptýleného svetla, ale zvládne aj polotieň. Prísun novej vody stačí raz týždenne a extra šťastná bude, keď ju čas od času orosíme rozprašovačom alebo utrite vlhkou handričkou. Potom sa totiž bude cítiť ako doma v pralese. A za chvíľu sa budete ako v pralese cítiť aj vy, pretože Monstera sa u vás bude dariť aj keby ste nechceli.

Tradičný fikus je kvietok za odmenu

Fikusy pozná každý. Majú asi milión podôb, sú obyčajné aj zaujímavé, ale takmer vždy úplne nenáročné. V prírode dorastajú až tridsiatich metrov, doma sa zastaví zhruba na dvoch. A to s minimom práce. Fikus má rád svetlo a trošku priameho slnka, vyložene zle znáša prievan. Zalievať potrebuje vždy až v momente, kedy je substrát úplne suchý. Pri preliatí môže veľmi rýchlo uhynúť. Raz za čas je potrebné fikus presadiť, pretože má rád svoje pohodlie a kvetináč musí mať dostatočne veľký a priestranný.

Zamiokulkas vnesie do bytu exotiku

Zamiokulkas čiže kulkas zamiolistý je pôvodom z Madagaskaru. Je to krásna statná kvetina, ktorá je nenáročná na svetlo a predovšetkým, čo sa týka zalievanie, pretože vlahu čerpá z podzemných hľúz. Vďaka silným listom pripomína sukulenty a rovnako ako ony vyžaduje obmedzenie zálievky počas jesenných mesiacov. Raz za štrnásť dní je dobré zamiokulkas prihnojiť tekutým hnojivom. Vždy, keď prestanú bujnieť nové kmienky, je to signál pre presadenie. To bude potrebné raz za rok až dva.

Lopatkovec je najkrajšie kvitnúce nenáročná izbové

Nenáročné izbové rastliny nie sú vždy len tie nekvitnúce. Výborným príkladom je lopatkovec. Ten má krásne biele kvety a tiež veľmi elegantný kosáčikovej listy. V čase keď kvitne, čo je spravidla od jari do jesene, potrebuje lopatkovec zavlažovať dvakrát týždenne. Raz týždenne potom potrebuje prihnojiť. Lopatkovec tiež znesie čas od času sprchu, ktorú listy zbavíte prachu a ktorá kvetinu osvieži.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *