Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Umývanie riadu nepatrí, z úplne pochopiteľných dôvodov, k zrovna obľúbeným aktivitám, a preto je dôležité si ho maximálne uľahčiť. Dôležitú úlohu v tom, ako rýchlo dokážete umyť riad po nedeľnom obede, hrá prekvapivo tiež odkvapkávač riadu. Viete, aký vybrať?

Každá maličkosť v rámci kuchyne rozhoduje o tom, ako praktické pre vás bude varenie, skladovanie potravín a v neposlednom rade tiež umývanie špinavého riadu. Ak nechcete zbytočne strácať čas, je vhodné premyslieť si pri zariaďovaní kuchynského priestoru všetko vybavenie a neprehliadať detaily. Jedným z dôležitých pomocníkov sú tiež odkvapkávače riadu. Objavte všetky možnosti a vyberte takú, ktorá vám bude maximálne vyhovovať.

Pri klasike myslite na rozmery a hygienu

Asi vôbec najrozšírenejším zástupcom odkvapkávačov riadu v slovenských domácnostiach je obdĺžnikový odkvapávač z plastu či kovového drôtu s priehradkami na taniere. Premyslite si správne jeho rozmery a preferujte modely, ktoré sú rozdelené na priehradky a samostatnú tácku. V opačnom prípade pre vás bude čistenie dosť komplikované a v záhyboch odkvapkávacia sa začnú usadzovať baktérie.

Priehradky na taniere je vhodné obohatiť o plochu na odkladanie hrnčekov a vaničkami pre príbory. Niektoré odkvapkávače sú vymyslené tak, aby vám na jednej ploche ponúkli miesto ako pre veľké a hlboké taniere, tak pre menšie taniere a misky. Veľmi zaujímavou variantou sú nastaviteľné odkvapkávače, u ktorých si zostavíte odkvapkávaciu plochu podľa vašich potrieb. Šikovné ihlany poskytujú priestor pre ľubovoľný druh riadu.

Biely nastaviteľný 3-dielny odkvapkávač Joseph Joseph Connect

Keď potrebujete šetriť miesto

Každý voľný centimeter sa na malej kuchynskej linke počíta. S úsporou miesta vám pomôžu rohové odkvapávače. Opäť máte na výber z plastu a kovu. Nezabudnite na to, že aj v prípade tohto vyhotovenia by malo byť možné tácku od konštrukcie odkvapávača odpojiť a samostatne umyť.

Miesto efektívne šetria tiež poschodové odkvapkávače. Pri nich si však dajte veľký pozor na to, aké riady chcete mať v hornom poschodí. Voda logicky kvapká na poschodie nižšie a napríklad na pohároch môže zanechávať nepekné fľaky. To platí aj pre odkvapkávače, ktoré sú integrované v rámci skrinky umiestnenej nad drezom. Neleštíte predsa riad s tým, aby ste ho objavili opäť špinavý.

Rohový odkvapkávač Wenko Rackie

Odkvapkávač je potrebné meniť

Nerezové modely odkvapkávačov na riad ponúkajú dlhú životnosť, reprezentatívny vzhľad a povrchovú úpravu, ktorá minimalizuje usadzovanie baktérií. Pri lacnejších modelov z plastu počítajte s menšou odolnosťou a nutnosťou čas od času zaobstarať nový. Našťastie sa nejedná o tak veľkú investíciu. Navyše vďaka pestrému výberu máte v dnešnej dobe už veľmi dobrú šancu vybrať dizajn, ktorý štýlovo doplní kuchynskú linku.

Rohový odkvapkávač Wenko Dish

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *