Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Premýšľate niekedy nad tým, že by ste využili staré veci, ktoré už nemôžu slúžiť svojmu účelu? Retro veci poslednú dobu frčia. Čo nimi takto oživiť záhradu ?! Využijete to, čo by ste za normálnych okolností vyhodili. Poďme sa na to pozrieť.

Chodníky vyčarujú čarovnú atmosféru

Cestička utvorená z kameňov, ktoré sú zapustené do zeme, vytvorí doslova čarovnú atmosféru. Pri prechádzke takou záhradou si potom budete pripadať ako súčasť prírody. Ak sa chcete tešiť z takého chodníčka po dlhú dobu, je potrebné kameň ošetriť náterom. Tvrdé drevo je samozrejme vhodnejšie. Medzery potom stačí vysypať jemným štrkom.

Štrk alebo väčšie ploché kamene vytvoria atmosféru ako na hrade. Ak kamene nepoložíte do betónu, ale dáte si prácu s pokládkou do piesku, bude výsledok stáť zaručene za to.

S využitím kuchynského riadu

Rozbité fľaše, cedidlá, bábovkové formy alebo smaltované hrnce aj plechové cedníky poslúžia ako ozdobné kvetináče. Stačí ich osádzať vami obľúbenými kvetmi, zavesiť na odkvap alebo plot a máte hotovo. Rovnako tak môžete ozdobiť starý traktor, malý rebrík alebo koryto. Ak použijete previsnuté pelargónie, dosiahnete priam magického výsledku.

Milujete prácu s drevom a často mávate motorovú pílu v ruke? Potom si z kmeňa stromu môžete vyrezať hríbiky rôznych veľkostí a usadiť ich pod stromami na vašej záhrade. Alebo do kmeňa vyrežte koryto, vysypte hlinou a zasaďte kvety.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pomysł na kompostownik w ogrodzie

Fontánky pre krásu i vtáky

Nemusíte nutne kupovať drahé produkty. Stačí kanvica, čerpadlo a hadice. Za pomoci týchto vecí vytvoríte fontánu, ktorá môže ústiť aj do malého jazierka tvoreného zo starého lavóra alebo vedra. Takto vytvorená fontánka sa stane útočiskom vtákov a hmyzu za horúcich letných dní. Vy sa potom môžete kochať nielen z vami vytvoreného diela, ale aj zo zvieracích návštevníkov.

Svoju eleganciu urobí aj hmyzí domček, ktorý sa môže stať domovom pre samotárku včielku, čmeliaka alebo útočiskom chrobákov. Môžete ho samozrejme kúpiť, alebo si hosami zhotoviť z dreva, slamy a polien.

Máte staré pneumatiky a neviete kam s nimi? Skúste ich naskladať na seba a urobiť z nich kvetináč alebo umelú studňu. Stačí ich natrieť na vami požadovanú farbu a dovnútra nasypať zeminu, ktorú osadíte obľúbenými kvetmi. Alebo k nim prirobte striešku, pod ňou na povraz zaveste kýblik a máte umelú studňu s kvetinami, alebo aj bez nich. To už je na vašej fantázii.

Miniatúrne záhrady

Počuli ste už niekedy o miniatúrnych záhradkách? Stačia vám staré topánky, rozbité kvetináče alebo čokoľvek iné. Predmety osadíte kvetmi a dotvoríte detaily, ako sú malý stolček so stoličkami, chodníček alebo domček. Rastliny starostlivo vyberajte. Voľte druhy, ktorým malé priestory nevadia. Kombinujte rovnako náročné druhy.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *