Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Výber matraca ovplyvňuje nielen kvalitu spánku, ale aj vzhľad spálne. Inšpirujte sa Japonskom a objavte výhody zdravého spánku na posteli zvanej futon. 

Futon | Pohodlné spanie na zemi – ilustračný obrázok, zdroj

Nekvalitný matrac je jedným z najčastejších dôvodov boľavého chrbta a nepokojného spánku, ktorý vedie k dlhodobej únave a zlej nálade. Ak hľadáte posteľ, z ktorej budete každé ráno vstávať nabití energiou, vydajte sa do sveta japonských futonov.

Čo je to futon?

Futony ani cez ich kladné vlastnosti stále nie sú v slovenských spálňach príliš rozšírené, a preto je vhodné predstaviť si ich podrobnejšie. Futony sú v podstate matrace vyrobené z rýdzo prírodných materiálov. Sú neoddeliteľne spojené s japonským štýlom nocovania na zemi. V dnešnej dobe sa na výrobu používajú, vedľa bavlna a vlny, napríklad kokosové alebo latexové dosky, čím sa dosahuje vysokej odolnosti a ideálnej tvrdosti, ktorá tvorí základ pre správnu oporu tela.

Futon je v porovnaní s konštrukciou bežného matraca veľmi jednoduchý a skladný. Tradične sa futon pokladá na tatami, avšak v rámci európskej domácnosti pochopiteľne môže nájsť miesto aj v elegantnom ráme s roštom, prípadne ho môžete položiť na pódium. Veľmi dobre a minimalisticky pôsobí v kombinácii s paletovým podkladom, ktorý navyše umožňuje futonu „dýchať“ – cirkulácia vzduchu a pravidelné odparovanie vlhkosti je dôležité pre dlhšiu výdrž futonu. Odporúča sa tiež futon pravidelne vetrať a obracať.

Prečo si futon vybrať?

Okrem toho, že sa pri zariaďovaní spálne radí medzi veľmi aktuálne trendy, majú tradičné futony výhodu predovšetkým v už spomínanom používaní čisto prírodných materiálov. Sú tak vhodné pre dospelých a deti trpiace astmou, alergiou či ekzémom. Vysoká hygienickosť poteší každú domácu gazdinku, ktorá sa chce starať o zdravie svojej rodiny.

Ďalšou nespornou výhodou je už spomínaný komfort. Vo futone nenájdete žiadne kovové pružiny a konštrukcie. Po celej ploche vás tak nič nemôže tlačiť. Futon je všeobecne voľbou ľudí preferujúcich tvrdšie matrace, no to však neznamená, že na ňom nezažijete pocit mäkkosti a pohodlia. Vždy záleží na tom, aké materiály si vyberiete. Suché a príjemné prostredie je pri spánku na futone samozrejmosťou.

Futon interiéru pristane

Futon je modernou alternatívou klasického matraca. Jeho údržba je veľmi jednoduchá a špecifický vzhľad dokáže zaujímavým spôsobom oživiť bežnú spálňu. Ostatne japonský štýl je dlhodobo v kurze a takáto kombinácia minimalizmu, futonu a japonskej steny s designovou potlačou bude baviť vás i vaše návštevy. Vyššia obstarávacia cena futonu je investíciou do pohodlného a zdravého spánku, na ktorý si vaše telo s radosťou zvykne.

[column size=“one-third“]

Futon môžete využiť aj ako pohovku…
… alebo leňošku
.. a tiež aj ako kreslo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *