Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Rozhodovanie, aký tvar kuchynskej linky zvoliť, sa neoplatí podceniť. Tvar rozhoduje nielen o finálnom vzhľade, ale aj o tom, ako sa vám bude v kuchyni variť. A vy sa určite nechcete prakticky každý deň rozčuľovať. Predovšetkým v menších bytoch je nutné využiť každučké miestečko. Ak aj vy premýšľate nad tým, aký tvar kuchyne zvoliť, objavte výhody tvaru L.

Inšpirácia kuchyňa do L od Biano
Inšpirácia kuchyňa do L od Biano

Keď nie je miesta nazvyš

Kuchynská linka zostavená do tvaru písmena L patrí pri výbere kuchyne do menších priestorov k najčastejším voľbám z úplne logických dôvodov. Dokáže ponúknuť všetko, čo bežný človek potrebuje. Jednu časť najčastejšie tvorí pracovná plocha spoločne s rúrou, ďalšie potom vytvárajú miesto pre drez a spotrebiče. Minimálne jeden koniec býva zakončený vysokými skriňami.
Usporiadanie do tvaru písmena L je výhodné tiež v tom, že vytvára priestor pre umiestnenie jedálenského stola alebo ostrovčeka. Ten môže v kombinácii s vhodnými stoličkami slúžiť ako barový pult. Tento moderný prvok oživí vaše bývanie.

Aby ste sa nenabehali

Ak sa rozhodnete pre usporiadanie do písmena L, rešpektujte usporiadanie jednotlivých pracovných zón do trojuholníka. Linka by mala byť rozdelená na zóny pre chladenie, umývanie a varenie. Medzi týmito zónami nesmie chýbať voľné miesto na odkladanie kuchynského náčinia, skladovanie niektorých potravín aj samotnú prípravu.
Vzdialenosť medzi chladničkou, drezom a varnou doskou je naozaj zásadná. Príliš veľké rozmery a dĺžky ramien písmena L síce môžu na prvý pohľad pôsobiť vzdušne, ale skúste si v takej kuchyni celý deň pobehovať. Nie je to príjemné. Ak sa vzdialenosť jednotlivých ramien linky blíži k hranici 3 metrov, je vhodné popremýšľať nad iným usporiadaním. Ponúka sa napríklad paralelné. Veľmi obľúbené je aj usporiadanie do tvaru písmena U.

Nezabudnite na finálne úpravy

Pri navrhovaní kuchyne do písmena L nesmiete zabudnúť na niekoľko finálnych úprav, ktoré vám z bežnej kuchyne urobia miesto, kde budete s radosťou tráviť čas. Dôležitú úlohu hrá dobré osvetlenie linky. Nezabudnite nasvietiť roh.
Rovnako tak pri výbere spotrebičov a doplnkov myslite na to, že niektoré z nich sa vyrábajú špeciálne vo verzii pre umiestnenie do roha. Ušetríte priestor a vaša kuchyňa bude navyše pôsobiť kompaktne. Moderná kuchynská linka bude vždy ozdobou vášho bývania a tvar do písmena L je v mnohých ohľadoch skutočne praktickou voľbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *