Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Škandinávsky štýl bývania je v centre pozornosti už niekoľko rokov. A jeho popularita rozhodne neklesá. Vďaka spojeniu s prírodou pôsobí útulne a harmonicky, a keďže kladie dôraz aj na funkčnosť, ľahko sa udržiava. Ako zariadiť obývaciu izbu v severskom štýle?

Používajte prírodné materiály a neutrálne tóny

Keďže na severe je málo svetla, zariadte si obývaciu izbu v štýle scandi vo svetlých tónoch. Nemusíte mať všetko čisto biele, sivé alebo béžové. Nebojte sa doplniť neutrálne farby pastelovými tónmi; najlepšie farby sú samozrejme tie, ktoré nájdete v prírode – zelená, svetlomodrá alebo horčicovo žltá. Pokiaľ ide o nábytok, stavte na prírodné materiály – najobľúbenejšie sú svetlé dreviny ako smrek, breza a borovica – v kombinácii s bielou farbou, zatiaľ čo v prípade doplnkov vedú materiály ako ľan, bavlna a kožušina.

Dostaňte do obývačky čo najviac svetla

Jeden luster nebude stačiť. Po miestnosti umiestnite ďalšie svietidlá v podobe stojacích lámp, nástenných svietidiel a dokonca aj svetelných reťazí. Nezabudnite na sviečky, ktoré dotvoria útulnú atmosféru. Do obývacej izby vpusťte aj dostatok prirodzeného svetla. Žalúzie alebo ťažké závesy tu nemajú miesto. Ak vaše okno nesmeruje do ulice alebo do susedného bytového domu, nebojte sa záclony úplne odstrániť. Viac svetla do miestnosti môžete vniesť aj pomocou šikovne umiestneného zrkadla.

Vsaďte na funkčný komfort

Škandinávsky štýl sa vyznačuje minimalistickými a ľahko kombinovateľnými kusmi nábytku. Pokiaľ ide o sedenie, musí byť stále pohodlné. Pohovka v neutrálnych tónoch je v obývacej izbe inšpirovanej severskými krajinami absolútnou nevyhnutnosťou. Pohodlie dodajú nadýchané deky alebo prehozy a mäkké vankúše. Menej je však viac, preto to s dekoráciami, dokonca ani s funkčnými, nepreháňajte.

Zdroj: Biano

Spojte minimalizmus s množstvom úložného priestoru

Ak chcete zachovať čistý a minimalistický vzhľad obývačky, zabezpečte si dostatok úložného priestoru. Okrem toho rôzne koše z prírodných materiálov pôsobia dekoratívne aj samy o sebe. Dajte si však pozor na preplnenie priestoru. Všetko by malo mať svoj účel a miesto. Ak nie, je čas na upratovanie, pri ktorom sa zbavíte nepoužívaných vecí.

Zdroj: Biano

Vo väčšej miestnosti sa nebojte kontrastov

Scandi však nie je len svetlá farba. Ak máte dostatočne vzdušnú a svetlú obývačku, môžete si dovoliť doplnky v čiernej farbe. Či už ide o stojacie lampy, lustre alebo dokonca kreslá.

Zdroj: Biano

Položte na podlahu huňatý koberec

Najlepšia podlaha je samozrejme drevená, alebo aspoň s dreveným dekorom. Napríklad vinyl na dotyk nestudí, vyzerá skoro na nerozoznanie od masívneho dreva a je oveľa jednoduchší na údržbu. Lenže aj keď je drevo hrejivé, nič sa nevyrovná kobercu. Najlepšie je umiestniť kusový koberec vedľa pohovky alebo pod konferenčný stolík. Chybu neurobíte ani s jednofarebným ani so vzorovaným textilom.

Nezabudnite na kvety

Nič nevystihuje prírodu tak ako živé rastliny. Lepšie ako vo váze sú tie v kvetináčoch. Nezabudnite kvetináče umiestniť do dekoratívnych nádob. Ideálne sú biele alebo sivé obaly na kvetináče. Ak majú drevené alebo kovové nožičky, tým lepšie. Môžete si vybrať aj závesné nádoby, ktoré dajú vyniknúť najmä popínavým rastlinám. Ak nie ste vášnivý pestovateľ, nepreháňajte to, vetvičky alebo suché steblá trávy vo váze tiež vyzerajú skvele.

Zdroj: Biano

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *