Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Rekordný rast cien bytov a rekreačných nehnuteľností, stagnácia výstavby bytov, dopyt po vlastnom bývaní a rekordný rast cien bytov. Ani aktuálna situácia nedokázala zastaviť rast cien za nehnuteľnosti. Je možné, že za ne zaplatíte ešte viac? Aký bude tento rok? Oplatí sa investovať do kúpy nehnuteľnosti ?

Ekonomika musí čeliť ťažkým opatreniam v súvislosti s pandémiou. Zamestnanci, majitelia aj podnikatelia sa musia prispôsobiť novým podmienkam. Realitný trh nie je výnimkou. 

Realitné trendy na rok 2021

Úzky výber

V priebehu minulého roka nebolo na predaj dostatok domov na uspokojenie dopytu kupujúcich. To znamená, že pri hľadaní nehnuteľností musíte byť v strehu – najlepšie domy budú pravdepodobne rýchlo preč. 

Ak nenájdete dom, aký ste si vysnívali, nájdite lacnejší dom v najlepšej štvrti, ktorú si môžete dovoliť. Rozšírte vaše vyhľadávanie. Spolupráca s realitným agentom, ktorý sa v tejto oblasti vyzná, je najlepším spôsobom, ako nájsť domov, ktorý zodpovedá vášmu rozpočtu a životnému štýlu, nech môžete zažívať čo najväčšiu domácu pohodu.

Ceny bytov stúpajú

Ceny nehnuteľností narástli až takmer o 12%. Vývoj cien sa samozrejme líši od regiónu k regionu. Sú lepšie a slabšie lokality. No ceny za byty pravdepodobne nebudú klesať ani v roku 2021. Dopyt prevyšuje ponuku, na trhu je nedostatok nehnuteľností určených na predaj, čo má výrazný vplyv na nárast ich cien. 

Tip: V dnešnej dobe sa môžu hodiť rady a inšpirácie ako ušetriť v domácnosti.

Vysoké ceny za byty a celkovo nehnuteľnosti sú aj naďalej v Bratislavskom kraji, kde je o nehnuteľnosti najväčší záujem. Najlacnejšie bývanie je v Nitrianskom kraji. 

Hypotekárne sadzby zostanú nízke

Hypotekárne úrokové sadzby zostanú nízke aj v roku 2021. Buďte opatrní, aby vás to netlačilo na kúpu bytu alebo domu, keď ešte nie ste pripravení. Veľmi nízka úroková sadzba na dom, ktorý si nemôžete dovoliť, nie je dobrý obchod. 

Ak sa rozhodnete kúpiť nehnuteľnosť na hypotéku, namiesto kontaktovania viacerých poskytovateľov pôžičiek pre porovnanie úrokových sadzieb a poplatkov môže byť oveľa výhodnejšie požiadať o pomoc skúseného finančného špecialistu. Sadzba, ktorá vám bude poskytnutá, bude závisieť od veriteľa a vašich finančných pomerov – no skúsený odborník vám môže pomôcť vybaviť hypotéku aj napr. ak ste na materskej.

Na čo treba myslieť?

  • Zvážte vaše hodnoty

Aj keď môžete byť‘ presvedčení o tom, že je vhodný čas kúpiť nehnuteľnosť, treba si dávať pozor. Uistite sa, že máte dostatočný rozpočet na splatenie akýchkoľvek nákladov. Pred kúpou zanalyzujte stav nehnutelnosti a aj každú zmluvu.

  • Myslite dlhodobo

Súčasná situácia je neobvyklá a ceny nehnuteľností raz idú hore, raz dole. Ak sa rozhodnete investovať, myslite v dlhodobom časovom horizonte a buďte opatrní.

  • Vyhľadajte experta

Dajte na radu profesionálov, ktorí vám môžu pomôcť. Aj keď si zistíte dostatok informácií, odbornosti a skúsenosti expertov sú nenahraditeľné. 

Ak stále váhate nad kúpou nehnuteľnosti, s istotou vieme povedať, že na realitnom trhu k žiadnym dramatickým zmenám v cenách nepríde. Ceny bytov budú pravdepodobne stúpať aj naďalej. Trh s bývaním sa nezrúti, úrokové sadzby hypoték sa zvyšovať nebudú a preto sa z dlhodobého hľadiska s kúpou bytu čakať neoplatí. Viac sa dozviete v tomto rozhovore priamo s odborníkom z realitnej kancelárie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *