Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Či už potrebujete zariadiť byt v podnájme, alebo chcete vylepšiť svoj novo zrekonštruovaný dom, tipy, ako ušetriť pár drobných, sa vždy hodia. Na čom môžete ušetriť pri zariaďovaní domácnosti? Máme pre vás niekoľko tipov.

Zariadenie domu je pomerne nákladná záležitosť. Takže zníženie nákladov je viac než vítané. Ale ako môžete nakupovať lacnejšie a nemusíte robiť ústupky v kvalite, ktoré vás čoskoro dobehnú a vy budete musieť niektoré kusy kúpiť znova? Poďme na to múdro.

Prezrite si bazáre a výpredaje

Aj za pár drobných si môžete vychutnať veľa hudby. Len niekedy trvá trochu dlhšie, kým nájdete, čo hľadáte. Pravidelne kontrolujte bazáre, kde ľudia často predávajú vybavenie za pár korún, alebo si ho jednoducho odnesú. Niekedy je prioritou zbaviť sa nábytku rýchlo, nie za čo najviac. A toto je vaša šanca zariadiť si domov a nezaplatiť zaň majland.

Zdroj: https://www.shutterstock.com/

Môžete však získať aj lacné nové kusy. Prezrite si kamenné predajne a zájdite do sekcie výpredajov. Alebo v pohodlí domova navštívte vyhľadávače nábytku a dekorácií, ktoré združujú stovky e-shopov. Na jednom mieste nájdete tisíce produktov, môžete ich prehľadne filtrovať podľa vlastností a ceny a dokonca si vybrať konkrétne výpredaje, či už hľadáte postele, skrine alebo pohovky vo výpredaji.

Renovácia a upcyklácia majú zelenú

Kvalitný masívny nábytok stojí dosť peňazí, ale na druhej strane aj veľa vydrží. A nikto nehovorí, že si musíte zaobstarať nové. Ak sa váš starý nábytok nehodí k farebnej schéme vášho nového domova, stačí trochu zručnosti a plechovka farby. Novo natretý nábytok vydrží dlhé roky. Pri možnosti rekonštrukcie sa nemusíte toľko sústrediť na farbu masívneho nábytku alebo rôzne bazáre. Odbrúsenie starého náteru a nanesenie novej farby nie je zložité.

Foto: https://www.shutterstock.com/

A čo ak máte roztrhané čalúnenie na kresle alebo pohovke, ale sú rovnako pohodlné ako pred rokmi? Nekupujte nové! Riešením je nové čalúnenie, do ktorého sa môžete pustiť buď sami, alebo požiadať o pomoc odborníka. V každom prípade je to lacnejšia možnosť ako kúpiť nový kus rovnakej kvality.

Náš tip: Ako na patinovanie nábytku?

Vyrobte si originálne kúsky z paliet

Ste kreatívny a nevadí vám vziať do ruky pílu, brúsnu dosku alebo kladivo? Vyrobte si vlastný nábytok z paliet. Internet je plný jednoduchých návodov, ktoré bežnému človeku pomôžu postaviť konferenčný stolík, pohovku alebo dokonca posteľ.

Zdroj: https://www.shutterstock.com/

Na čom sa neoplatí šetriť?

Na niektorých veciach sa jednoducho neoplatí šetriť. Ide najmä o nábytok, ktorý budete používať každý deň, a lacnejšie kúsky by sa nielen rýchlo opotrebovali, ale tiež by nemuseli byť také pohodlné a praktické. Medzi zariadenia, pri ktorých sa neoplatí robiť kompromisy, patria kuchynské linky a spotrebiče. Je lepšie si zaobstarať kvalitný kus, než sa zaoberať skorými opravami alebo úplnou výmenou, ktorá vás nakoniec aj tak vyjde drahšie.

Zdroj: https://www.shutterstock.com/

Odporúčame tiež investovať do kvalitnej postele a matraca, veď v posteli strávite približne tretinu svojho života. Pohodlný matrac, ktorý poskytuje oporu chrbtu a zaručuje lepší spánok bez boľavého chrbta, je investíciou do vášho zdravia a šetriť sa na ňom neoplatí.

Náš tip: Ako vybrať matrac? A viete, aké podmienky skvalitnia váš spánok?

Ďalšie tipy, ako ušetriť peniaze v domácnosti

Pozrime sa ešte raz na nábytok, ktorý nie je sám o sebe lacnejší, ale môže efektívne ušetriť peniaze v prvých rokoch používania. Napríklad úsporný splachovací systém alebo úsporná vodovodná batéria s perlátorom vám môžu ušetriť citeľné množstvo vody. To isté platí aj pre umývačku riadu. V porovnaní s ručným umývaním spotrebuje len zlomok vody.

Zdroj: https://www.shutterstock.com/

Nielen účty za vodu strašia v súčasnosti všetky domácnosti. Aj elektrina môže byť veľmi drahá. Okrem povinného vypínania spotrebičov, keď ich nepoužívate, a nezapínania svetiel v miestnostiach, v ktorých sa nenachádzate, odporúčame vyberať spotrebiče s energetickou triedou A alebo vyššou. A vymeňte všetky žiarovky za energeticky úsporné LED osvetlenie.

Náš tip: Ako ušetriť na energiách v domácnosti?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *