Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

„Všade dobre, doma najlepšie,“ hovorí známe príslovie. Aj keď sa nám na dovolenke páči, rovnako sa vždy radi vraciame späť domov. Prečo? Cítime sa tu bezpečne, máme tu všetko, čo na dovolenke často chýba. Doma je doma, je tu jednoducho povedané útulne.

Fotografie ako dekorácia na stenu – iIustračný obrázok, zdroj

Práve dekorácie v našom byte dolaďujú celkový dojem z interiéru a vytvárajú onen spomínaný pocit útulnosti. Pod pojmom dekorácie si každý z nás predstaví niečo iné – môžu to byť vitríny s ozdobným nábytkom, alebo obrazy, ale napríklad aj slamené ozdoby alebo vlastné fotografie. Záleží, aký štýl je vám blízky – retro, vintage alebo snáď štýl inšpirovaný umením pop-artu? Dôležité je, aby ste dekorácie vyberali a rozmiestňovali v celkovom kontexte dizajnu a ladeniu vášho domu či bytu. Nie je nič horšie ako preplácaný byt prvky rôznych štýlov. Rozhodne to nebude útulné a ešte budete musieť upratovať všade napadaný prach.

Fotografie ako dekorácia

Prečo mať vlastné fotografie ako dekoráciu? Pretože zaujmú. Spomeňte si na poslednú návštevu u vás doma, nielen rodinných príslušníkov. Každý sa zastaví nad peknou fotkou z rodinnej dovolenky alebo vašich detí. Ak fotkám navyše dodáte ešte niečo navyše, hneď si dáme pár tipov, tak máte zaistenú minimálne štartovaciu debatu s hosťami. Medzi nami, každý sa rád tu a tam pozrie na svoju vlastnú peknú fotku – naše ego 🙂

Možností, ako si fotografiami vylepšiť bývanie je celý rad – od jednoduchých rámčekov vystavených na nočnom stolíku až po grafosklo. Možno vám to celé pripomína umelecký smer pop-artu. Hlavné vlny síce prebehli v 60. rokoch minulého storočia, ale svojej popularite sa tešia aj dnes. Tento smer je inšpirovaný bežným denným životom a práve fotografie v ňom majú nezastupiteľnú úlohu. Ak máte teda chuť na modernú až extravagantnú domácnosť v štýle pop-artu, potom priamo musíte siahnuť po dekorácii v podobe fotiek. Ako teda na to?

Vytvorte si originálnu stenu z fotografií – inšpirácia od štúdia VEMZU

Fotografie v izbách

Najjednoduchšie je vyvolať si fotografie, nechať si ich zarámovať, prípadne rámčeky kúpiť v nejakom hobby markete, a vystaviť na stolíky či do knihovníčky. Čím väčšie množstvo fotografií vyvolávate, tým lacnejšie vás vyjdú obstarávacie náklady na jeden kus. Medzi najobľúbenejšie a najdiskutovanejšie fotky patria tie z dovoleniek, malé bábätká a svadobné.

Nezostávajte ale len u malých zarámovaných fotiek. Nechajte si vytlačiť fotky na plátna a následne ich umiestnite na stenu ako obrazy. Na zľavových portáloch sa často objavujú zaujímavé akcie práve s týmto typom „foto“ dekorácií. Nejedná sa o drahú záležitosť. Alebo môžete začínať s jednoduchšou variantou – vaše fotky ako plagát na stene. Rýchlo zložíte, až vás omrzí.

Fotka ako predel vašich miestností

Premýšľate, ako by ste rýchlo a jednoducho rozdelili vaše veľké miestnosti (napríklad na starej chalupe)? Potom neurobíte chybu s mobilným staronovým vynálezom paravánom. Navyše aj tu môžete využiť kúzlo fotografií. Nechajte si výplňový papier potlačiť napríklad minuloročnou letnou dovolenkou pri mori.

Ak ste náročnejší a paraván vám nepríde dostatočne luxusný, siahnite po tzv. grafoskle. Predstavte si dve sklenené tabule, medzi ktorými je vložená práve nejaká maľba na plátne alebo fotografie. Všetko je zapečatené dohromady. Na rozdiel od paravánu sa nejedná o mobilnú priečku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *