Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Aby sa žena prezliekala pred mužom? V časoch absolútnej cudnosti a viktoriánskeho Anglicka niečo nemysliteľné. Časy sa však menia a s nimi tiež úloha paravánu. Ten je dnes viac ako kedykoľvek inde interiérovou dekoráciou, ktorá dokáže priniesť do vášho bývania originalitu.

Paraván – Zen Stones

Paraván predstavuje skladaciu stenu alebo zástenu, ktorá býva rozdelená na viac dielov. Základom je väčšinou drevená konštrukcia, na ktorú je pripevnená zdobená látka, dizajnová tapeta či napríklad koža. V skorších dobách bol paraván rozšírený predovšetkým medzi šľachtou vo Francúzsku a Británii. Niektoré historické kusy možno bez preháňania nazvať umeleckým dielom a ich nenahraditeľnosť pri prezliekaní cudných dám nemožno spochybniť.

Ako sú na tom paravány dnes?

Štýlovo rozdelí priestor

Paravány a zásteny v rôznych motívoch využijete v momente, kedy chcete väčší priestor rozdeliť na viac častí. Pochopiteľne k tomu môžete použiť tiež rôzne závesy, japonské steny či priečky, však paraván ponúka praktickosť v podobe jednoduchého premiestnenia. Nestihli ste upratať pracovný kút pred príchodom návštevy? Paraván vás zachráni a to, čo by nemalo byť vidieť, rafinovane zakryje. Využitie nájdete celkom iste tiež v detskej izbičke, veľkej kúpeľni, kuchyni spojenej s jedálňou či spálni, v ktorej chcete oddeliť miesto na spanie od šatníka.

Stavte na dizajn

Ako už bolo povedané, paraván je predovšetkým dizajnovým doplnkom vášho bývania. Na trhu nájdete modely v rôznych farbách aj materiáloch. Veľmi atraktívne pôsobí drevo, zaujímavé sú tiež polopriehľadné látky s potlačou. Vždy sa snažte o to, aby paraván pôsobil v priestore prirodzene. Ste kreatívny? Zaobstarať si môžete jednofarebný model s bielou tapetou, na ktorú možno ľubovoľne kresliť a aplikovať ďalšie ozdoby. Výsledkom bude unikát podľa vášho vkusu, ktorý nikto iný mať nebude.

Paraván – Home: Enchanting Memories

Dokonca aj do pracovne

Paraván ušiel veľmi dlhú cestu. Zo zámockých salónikov dorazil až do moderných pracovní a kancelárií. V nich nemusia úplne nutne niečo zakrývať. Je dizajnovým ozvláštnením, môže tlmiť priechod ostrého svetla z okna smerom k vášmu monitoru. Využiť ho možno pre oddelenie dvoch rôznych pracovísk. Paraván s povrchom z prírodného drveného korku poslúži ako nástenka pre umiestnenie papierikov s úlohami, motivačných hesiel a ďalších oznámení. Funguje tiež ako mobilný stojan pre prezentáciu.

Dajte paravánu znovu šancu

Rozhodne nie je pravda, že by paravánu v interiéri odzvonilo. Jeho úloha sa zásadne zmenila a viac než súkromie dnes ponúka dekoratívnu funkciu. To pri hľadaní nevšedného štýlu rozhodne nie je na škodu, a preto si ho neváhajte pustiť do bývania aj vy. Na výber máte z celej rady prevedení a každé z nich má iné prednosti. Len si dajte pozor na vhodnú veľkosť. Viacdielne paravány dokážu zabrať dosť miesta, čo nie je v prípade malého bývania práve ideálne.

Paraván – Painted Poppies

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *