Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Dlhá história, nezameniteľný vzhľad a predovšetkým veľký punc exkluzivity v prípade, že sa jedná o originál. Ručne viazané perzské koberce sú po stáročia dôkazom zručnosti iránskych tkáčov. Postup výroby nádherného koberca sa predtým odovzdával len v rámci rodiny. Dnes už nie je čo tajiť, avšak krása kobercov zostáva. A to dokonca aj v čase, keď sú v kurze minimalistické interiéry.

Obývačka s perzským kobercom
Obývačka s perzským kobercom

Kontrast moderny a Perzie

Perzské koberce sa v domácnostiach so starším vybavením bežne vyskytujú v kombinácii s nábytkom z masívneho dreva. Tomuto spojeniu však už pomaly odzvonilo a perzský koberec sa v podobe čerstvého trendu snaží o zblíženie s modernými materiálmi a designami. Na prvý pohľad odvážne spojenie zásadne oživuje interiér. Exotické vzory sú dokonalým kontrastom k jednofarebným plochám.
Nebojte sa zaujímavých kombinácií a rôznych veľkostí koberca. Podlhovastý koberec môže vítať hostí, veľký sa stane stredobodom pozornosti v obývacej izbe. Perzský koberec narúša monotónnosť a jasne prezentuje odvahu jeho majiteľa. Jediným varovaním je snaha o začlenenie viacerých typov kobercov v rámci malého priestoru. Určite by ste nemali pokladať perzský skvost v blízkosti obyčajného koberca, nedajbože priamo na neho. Takéto spojenie v praxi naozaj nefunguje a degraduje koberec len na pestrú podložku.

Perzský koberec je investícia

Ceny niektorých perzských kobercov sa môžu vyšplhať naozaj vysoko. Niet sa čomu čudovať. Množstvo času, ktorý sa skrýva za ich výrobou, je nepredstaviteľné. V niektorých prípadoch sa výroba skutočne pretiahne. A ako sa perzský koberec vyrába? Vzory vznikajú ručným viazaním uzlíkov. Tento proces môže trvať niekoľko mesiacov, ale tiež niekedy celý život majstra, ktorý na koberci pracuje.
Veľké a jedinečné koberce sú bez preháňania umeleckým dielom. Hodnota naozaj kvalitných kusov s ich vekom rastie. „Peržan“ sa tak stáva investíciou, ktorá vo forme rodinného dedičstva putuje z generácie na generáciu. Vysoká kvalita perzských kobercov garantuje, že vydrží pokojne niekoľko desiatok rokov.

Chcete ho mať doma?

Zaobstarať si perzský koberec nie je kvôli jeho vyššej cene a pestrej ponuke rozhodnutie, ktoré by ste mali uponáhľať. Je však dôležité spomenúť, že z pohľadu aktuálnych trendov máte zelenú. Stačí si vybrať vhodný vzor a získať odvahu perzský koberec umiestniť do moderného bývania. Pri dodržaní niekoľkých základných pravidiel vás výsledok jednoznačne milo prekvapí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *