Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
podkrovny byt a inspiracia na kupelnu

Niekto ich miluje, iný je k nim skôr zdržanlivý. Reč je o podkroví, konkrétne podkrovných bytoch. Aké je špecifikum tohto priestoru? A čo by ste mali vziať do úvahy? Spísali sme pre vás 7 výhod, ktoré vás možno trošku presvedčia o tom, že bývanie na pôde je skrátka božské!

1.Podkrovný byt a skvelé výhledy

Výhľady do okolia, ktoré vám stropný byt môže poskytnúť, sú naozaj na nezaplatenie. V noci vás očarí obloha plná hviezd, cez deň zase výhľady do okolia, bez toho aby vám niekto pozeral do okien. Rovnako tak ale musíte počítať s drobnejšími ústupkami – keď bude pršať, bude dážď hlučnejší. Keď bude snežiť, hrozí, že sneh nebudete odhadzovať len z auta a príjazdovej cesty, ale aj z okien. Tiež budete musieť myslieť na to, aby ste mali zatvorené okná, kedykoľvek byt opustíte. Je to ale všetko len o zvyku.

2. Podkrovný byt inšpirácia: trámy

Podkrovie skrýva množstvo originálnych prvkov, ktoré v interiéri môžete skvele využiť. Sú to napríklad trámy, ktoré priestor krásne rozčlenia a dodajú mu rustikálny a industriálny vzhľad. Môžu to byť tiež tehlové steny, drevené podlahy a schody alebo odhalený betón. To všetko vám dodá jedinečný priestor, ktorý nebude mať doma každý.

3. Členitost priestoru

Vďaka trámom máte tiež viac možností, ako členiť priestor. Môžu poskytnúť prirodzenú zástenu alebo oddeliť priestor na zábavu a na spánok. Vďaka ich nosnosti na ne môžete nainštalovať závesy alebo posuvné dvere, alebo priestor rozčleniť na zóny prirodzene. Rovnako tak poskytnú riešenie pre praktické vychytávky – môžete na ne umiestniť napríklad televíziu, knižnicu, barový stolík alebo svetielka.

TIP: Inšpiráciu na zariadenie malého bytu nájdete tu.

4. Viac súkromia

Skvelé je, že vám nikto nebude pozerať do okien. Ak teda nemáte vedľa seba postavený mrakodrap. Tiež ale nezačujete dupať susedov, maximálne oni počujú vás. Najvyššie poschodie a zošikmená strecha vám poskytnú toľko súkromia, že za chvíľu nebudete vedieť, čo s ním.

5. Ušetríte za energie

Nielen vďaka svetlu, ale tiež fyzike budete mať v dome väčšie teplo. Teplo totiž vstúpi nahor, a tak sú stropné byty ľahko ohriate už z nižších poschodí. Ale to hovoríme len o zimných mesiacoch. Teplo tam budete mať aj v lete. To len aby sme vám nemazali med okolo úst. Je to skrátka vec, s ktorou sa musí počítať. A treba ju vyriešiť klimatizáciou.

6. Viac svetla

Jednou z najväčších výhod je tiež presvetlenie bytu. Priniesť do bytu prirodzené slnečné svetlo totiž nie je tak zložité ako pri nižších bytových jednotkách. Ak má váš (aktuálny alebo budúci) podkrovný byt dostatok okien, máte skrátka vyhrané. A minimálne počas leta máte zaručené, že všetky izbové rastliny, čo máte doma, doslova vypučia z kvetináčov blahom.

7. Podkrovný byt inšpirácia: špecifické rozmery

Posledný bod je výhoda a nevýhoda v jednom. Špecifickosť priestoru totiž veľmi často neumožňuje inštaláciu sériovo vyrábaného nábytku a je potrebné riešenie na mieru. To sa ale vo finále môže vyplatiť – svedčí to vášmu bytu. Vďaka nábytku od stolárov využijete celý priestor ďaleko efektívnejšie a opäť vám zaručia, že vaša domácnosť bude originálna. Tiež si môžete jednotlivé skrine prispôsobiť podľa seba a svojho užívania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *