Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Rozkladacia sedačka dokonale šetrí miesto. Cez deň slúži ako miesto na sedenie a v prípade potreby je možné rozložiť ju na lôžko. Pozrite sa na niekoľko základných informácií a rád, ktoré vám pomôžu pri výbere tohto praktického kusu nábytku.

CREMONA Rohová sedačka 306x190cm

Ak nemáte doma dostatok voľného priestoru, je hľadanie miesta zložité. Rozkladacia sedačka sa v takýchto situáciách stáva skvelým pomocníkom. Je úplne jedno, či ju budete využívať priamo vy každý deň, alebo len hľadáte náhradné lôžko pre prípadné návštevy. V každom prípade by rozkladacia sedačka mala byť dostatočne pohodlná a zároveň vzhľadovo atraktívna, pretože tvorí neprehliadnuteľnú súčasť interiéru.

Kam rozkladaciu sedačku umiestniť?

Už len umiestnenie samotnej sedačky býva niekedy zložité. U rozkladacieho modelu navyše musíte počítať s tým, kde budú lôžka a či k nim bude jednoduchý prístup. Sedačka by nikdy nemala byť tesne pritlačená k stene. Ideálne je zachovať nejakých 15 až 20 cm voľného miesta, aby sedačka aj múr mohli dýchať. V opačnom prípade sa vystavujete riziku vzniku plesní. Rovnako tak nepatrí sedačka vedľa kúrenia a na priame svetlo.

Ak nie je okolo sedačky dostatok voľného priestoru, musíte pri umiestnení myslieť na to, aby ste nemuseli pri rozložení presťahovať polovicu miestnosti. Presúvanie nábytku je aktivita, ktorá vás totiž prestane veľmi rýchlo baviť. Výhodou je, ak je sedačka na kolieskach. Máte tak možnosť posunúť aj ju a urobiť si tak ďalšie voľné miesto.

Sedacia súprava VELO

Výber rozkladacej sedačku podľa vzhľadu

Ponuka rozkladacích sedačiek je naozaj veľmi pestrá a medzi aktuálne hity stále patria hranaté, dalo by sa povedať až minimalistické tvary. Pohľad na jednoducho vyzerajúcu sedačku neomrzí tak rýchlo, ako keď vyberiete pestrý kus so vzorom. Rovnako tak radšej predpokladajte, že kupujete sedačku na dlhšiu dobu. Preferujte neutrálne farby, prípadne také farby, ktoré sa vo vašom bývaní budú vždy objavovať.

Materiálom rozkladacej sedačky môže byť látka, ktorá je príjemná na dotyk, ale vyžaduje častejšiu údržbu. Popularitu nestráca ani naimpregnovaná koža. Pôsobí luxusne, avšak je drahšia a niekomu môže byť kontakt ľudskej kože s koženou sedačkou nepríjemný. V lete koža lepí a v zime zasa chladí.

Rozkladacia rohová sedacia súprava v tvare U s úložným priestorom, koža YAK sand

Pozor na rozkladací mechanizmus

Veľmi dôležitú úlohu zohráva rozkladací mechanizmus. Niektoré sedačky je možné rozložiť zatiahnutím prednej časti, iné v sebe majú zabudovanú zásuvku s matracom. Drahšie modely pracujú s premysleným sklápacím systémom, ktorý dokonale maskuje, že je sedačka rozkladacia. Rozkladanie a skladanie by malo byť maximálne jednoduché a šetrné k poťahom.

Komfort, ktorý využijete

Do malého bytu sa rozkladacia pohovka s úložným priestorom skvelo hodí. Ak si želáte, aby vám sedačka dlho a bezproblémovo slúžila, neprehliadajte pri výbere ani odolnosť a kvalitu spracovania. Pravidelné rozkladanie dáva celej konštrukcii zabrať, a preto by bola škoda, keby vami vybraná sedačka po pár mesiacoch aktívneho používania vypovedala službu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *