Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Zariaďujete detskú izbu? Ak nechcete každé dva roky kupovať nový nábytok, kúpte mu taký, ktorý s ním bude rásť až do puberty. Rastúci nábytok je v posledných rokoch veľkým trendom. A niet divu.

Foto: Shutterstock.com

Hneď ako zariadite detskú izbu, je čas všetko znovu zaobstarať s ohľadom na aktuálnu výšku dieťaťa? Nie celkom. Tým, ktorí chcú nábytok, ktorý bude svojim používateľom slúžiť dlhé roky, odporúčame zvážiť kúpu rastúceho nábytku. Či už ide o stôl, stoličku alebo posteľ, vždy môžete všetko jednoducho prestavať podľa svojich aktuálnych potrieb. Aj keď sa investícia do rastúceho nábytku zdá byť na začiatku väčšia, nakoniec výrazne ušetríte, pretože vydrží počas celého detstva a dospievania vášho potomka. A vždy zabezpečí zdravé spanie a sedenie, ktoré sú kľúčové pre správny vývoj dieťaťa.

Rastúci stôl na maľovanie a domáce úlohy

Pri výbere rastúceho stola myslite na to, že sa raz bude používať nielen na kreslenie, ale aj na písanie domácich úloh. Pracovná doska by mala byť dostatočne veľká – vyberte si hĺbku približne 80 cm a šírku aspoň 90 cm, ideálne 120 cm.

Foto: Biano.sk

Samozrejme, pri stole je dôležitá aj výška, aby dieťa mohlo sedieť vzpriamene a časom sa u neho nevyskytli bolesti chrbta a bedier. Detský rastúci stôl to rieši nastavením výšky tak, aby boli ruky dieťaťa vždy v pravom uhle k doske stola. Niektoré stoly ponúkajú nastavenie výšky do niekoľkých daných úrovní, zatiaľ čo drahšie modely možno nastaviť na centimetre, aby vyhovovali vašim aktuálnym potrebám.

Niektoré stoly umožňujú aj nastavenie sklonu stolovej dosky. To pomáha predchádzať hrbeniu chrbta pri kreslení, keď je možné stôl nakloniť až do 45°, alebo pri čítaní a písaní, keď stačí uhol 6-16°.

Správna stolička, z ktorej nebolí chrbát

Ideálna stolička umožňuje používateľovi sedieť tak, že celá plocha chodidiel leží na podlahe a lýtka a stehná sú v pravom uhle. Paže by mali byť opreté o dosku, pričom lakte by mali zvierať pravý uhol. A to je presne to, čo robí rastúce kreslo.

Foto: Biano.sk

Možno sa pýtate, prečo si jednoducho nekúpiť kancelársku stoličku, ktorú najprv znížite na minimálnu výšku. Stolička pre dospelých má zakrivenie bedrovej oblasti tak, aby sa prispôsobila dospelému človeku. Ak sa dieťa opiera o operadlo, neposkytuje správnu oporu chrbta. Opierky rúk sú tiež vysoké a zdvíhajú ruky dieťaťa do neprirodzenej polohy.

Rastúca stolička ponúka pomerne široké možnosti nastavenia výšky sedadla a operadla, ako aj podrúčok. Niektoré modely umožňujú aj nastavenie hĺbky sedadla, aby ste dosiahli pohodlné a zdravé sedenie.

Rastúca stolička k stolu

Ďalším typom rastúcej stoličky je jedálenská stolička. Možno nevydrží dieťaťu až do puberty, ale aspoň počas prvých rokov života mu poskytne pohodlné a bezpečné miesto pri jedálenskom stole. Ako každá detská stolička nemá žiadne ostré hrany ani záhyby a navyše ponúka bonus v podobe nastaviteľnej výšky.

Foto: Biano.sk

Posteľ, ktorá sa prispôsobuje výške

Vyrástlo vaše dieťatko z postieľky a vy stojíte pred rozhodnutím, či kúpiť detskú postieľku, alebo si vybrať posteľ pre dospelých, ktorá vydrží dlhé roky? Skúste nájsť kompromis, ktorý bude výhodný pre obe strany. Rastúcu posteľ postupne prispôsobíte výške dieťaťa a nestane sa, že by z nej vyrástlo alebo sa v nej utopilo a necítilo sa bezpečne.

Nevýhodou klasickej postele nie je len to, že je zbytočne veľká. Ďalšou nevýhodou je, že budete musieť kúpiť matrac, ktorý zodpovedá aktuálnej hmotnosti dieťaťa, aby stále poskytoval stabilnú oporu pre chrbticu.

Foto: Biano.sk

Rastúce postele majú najčastejšie tri polohy, do ktorých môžete posteľ rozšíriť. A aby ste nemuseli zakaždým kupovať nový matrac, k posteli sú k dispozícii aj trojdielne súpravy matracov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *