Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Kuchyňa je veľmi vyťažená miestnosť každej domácnosti. Práve kvôli veľkej záťaži by sme nemali podceňovať výber podlahovej krytiny. Veľmi populárnou voľbou sa stala praktická dlažba. Tá zodpovedá náročnejšej prevádzke tejto miestnosti.

Ilustračný obrázok, zdroj

Odolnosť predovšetkým

Prečo práve dlažba? Predsa kvôli odolnosti. V kuchyni nám čas od času niečo spadne, občas niečo vytečie priamo na podlahu. Preto volíme praktickú dlažbu, keďže ide o podlahu, ktorej nevadí väčšia záťaž, vlhkosť a navyše sa veľmi ľahko udržuje.

Investujte do kvality

Výber dlažby nemusí byť vždy jednoduchý. Veľmi dôležité je vyberať obozretne a kúpiť kvalitné dlažbu. Podlaha by mala zodpovedať záťaži a byť oteruvzdorná. Hladší povrch dlažby uľahčuje jej čistenie, čo je tiež dôležitým aspektom výberu. Medzi ďalšie vlastnosti by mala patriť aj istá protisklznosť, teda bezpečnosť. Okrem dlažby však nesmieme zabúdať aj na výber škárovacej hmoty. Aj do škár sa totiž ľahko dostanú nečistoty, ktoré niekedy len ťažko dostávame preč. Škárovacia hmota by mala byť odolná proti kyselinám.

Nebojte sa chladu

Áno, dlažba patrí medzi studenšie podlahy. Studené dojmy odstránite dvomi spôsobmi. Jednou možnosťou je kuchyňu prehriať behúňom či štýlovými menšími koberčekmi. Tým praktickejším, ale drahším spôsobom je potom podlahové vykurovanie. Prehriata keramická dlažba je veľmi príjemná. Kúrenie navyše nemusí byť len vodné – pomocou tepelného čerpadla. Štandardom sú dnes tiež elektrické rohože, umiestnené pod dlažbu.

Vyberte si formát

Veľmi atraktívna je veľkoformátová dlažba, ktorá je praktickejšia aj na údržbu. Menšie formáty však tiež nie sú na zahodenie. Veľkoformátové dlažby sú väčšinou z odolných a pružnejších materiálov. Tiež menej škár je prínosom z hľadiska hygieny. Menšie formáty však môžu kuchyňu vyšperkovať možnosťami ich kombinácie.

Pravidelná starostlivosť

Ako o každú podlahu, tak aj o dlažbu sa treba starať najlepšie každý deň. Dlažbu môžete jednoducho pozametať. Umývanie dlažby nie je tak špecifické, ako napríklad vytieranie drevených podláh. Postačí vám mydlová voda alebo obyčajný ocot.

Motívy a farby

Dnešný trh nemá problém prispôsobiť sa požiadavkám zákazníkov. Vďaka tomu máme neskutočný výber dlažieb všetkých druhov, farieb a vzorov. Čo nám ale výber môže sťažiť. Ideálne je inšpirovať sa inými interiérmi alebo sa poradiť s odborníkom. Ak sa vám páči drevená podlaha, ktorá je však v kuchyni značne nepraktická, nevadí. Nie je problém kúpiť dlažbu, ktorá vyzerá ako drevo. Či už sa vám páči klasika v podobe jednofarebnej dlažby alebo chcete vytvoriť mramorové dojmy, rozhodne budete mať z čoho vybrať. Nakoniec to bude práve podlaha, ktorá dokonale podčiarkne štýl a charakter vašej kuchyne.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *