Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Patríte medzi knihomoľov so širokou zbierkou kníh? Ich príbehy nie sú jediným spôsobom, ktorý vám prináša radosť. Inšpirujte sa v našom článku a uložte svoje knihy novým, kreatívnym spôsobom. Knižnice sú nezanedbateľnou súčasťou vášho interiéru. Vytvorte z nich jedinečnú dekoráciu miestnosti. 

Začnite uprataním knižnice

Organizácia a nové usporiadanie vašej knižnice je skvelou príležitosťou pre jej prečistenie. Vyberte všetky knihy, prípadne časť z nich a utrite všetky police od prachu. Nezabudnite použiť aj čistiaci prípravok na drevený nábytok, ak máte drevenú knižnicu. 

Skontrolujte stav všetkých kníh a rozdeľte ich do skupín. Pre začiatok vyraďte knihy, ktoré už na 100 % nechcete vlastniť. Nech už to je z akéhokoľvek dôvodu. Vráťte ich, darujte alebo predajte, či v najhoršom prípade zrecyklujte. Aj staré knihy, ktoré už nikdy neplánujete čítať, však môžete použiť ako dekoráciu. 

K mnohým knihám máme citový vzťah, pretože sme ich dostali ako darček, boli drahé alebo nám niečo pripomínajú. Objektívne prehodnoťte, či ich skutočne potrebujete mať vo svojej knižnici. Budete ich ešte niekedy čítať? Alebo radšej uvoľníte miesto pre nové knihy? 

Ako usporiadať knihy? 

Spôsobov organizácie vašej knižnice je viacero a záleží aj od toho, aký typ osobnosti ste. V tomto momente by ste v knižnici mali mať len tie knihy, na ktorých vám skutočne záleží. Vyberte si uloženie, ktoré vám najviac vyhovuje. 

1. Ako v kníhkupectve

Rozdelenie autorov podľa abecedy a usporiadanie kníh podľa žánrov funguje výborne vo veľkých kníhkupectvách. Ide o osvedčený spôsob, pri ktorom vždy nájdete to, čo práve hľadáte. Abecedné usporiadanie kníh oceníte, ak vlastníte väčšiu zbierku kníh od jedného autora alebo z jedného žánru. 

2. Rozdelenie podľa témy

Ide o zaujímavý spôsob, ktorý vyhovuje kreatívnym ľuďom. Knihy rozdeľte podľa jednej témy, ktorá ich spája. Napríklad voda. Vedľa kníh o rybárčení a receptoch na ryby tak nájdete “Starca a more”. Nechajte svojich hostí hádať, aká téma spája určitú časť knižnice. 

3. Rozdelenie podľa farby

Tento spôsob vyhovuje najmä “vizuálnym” typom ľudí. Môže sa však stať, že budete mať problém nájsť konkrétnu knihu. V tomto prípade sú totiž rozdelené podľa farby ich obalu. Skúste ich usporiadať napríklad do dúhy. 

Nezabudnite na kreatívne poličky

Knižnicu plnú kníh doplňte aj unikátnymi policami. Uložte si napríklad knihy, ktoré práve čítate, na komodu alebo nočný stolík. Z každej strany použite dekoratívne ťažidlo, aby nespadli. Aj kôpka kníh uložená na netradičnom mieste má však svoje čaro. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *