Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Páni Bouvard a Pécuchet zo seriálu Byli jednou dva písaři sa zhodli na tom, že na krásnej záhrade nesmie chýbať zaručene pravá zrúcanina, jazierko a pustovník. Stavanie zrúcaniny a ubytovanie svätého muža je však trochu nákladné, preto stačí zostať pri jazierku. V prípade menších rozmerov bude plniť dekoratívnu funkciu a zvládnete ho postaviť v priebehu jedného dňa.

Miesto pre jazierko na záhrade

Najskôr sa musíte rozhodnúť, kam jazierko umiestniť. Určite nie je vhodné jazierko umiestniť v blízkosti cesty. Trocha nepozornosti by mohla stáť za neplánovaným kúpaním. Rovnako tak nemá zmysel jazierko schovávať niekam do rohu. Staviate ho kvôli tomu, aby ste ho mohli obdivovať a pohľadom na neho relaxovať.

Vyberte rovné miesto, najlepšie v blízkosti kvetín. Určite nie je vhodné záhradné jazierko umiestniť niekam, kam v lete dopadá príliš ostré svetlo. Rovnako tak sa vyvarujte umiestneniu v blízkosti stromu. Na jeseň by bolo jazierko plné lístia, ktoré by ste museli neustále odstraňovať.

Aký typ jazierka vybrať?

Ďalším krokom je výber materiálu, z ktorého je vyrobená nádrž jazierka. K dispozícii máte hotové plastové formy alebo fólie. V prvom prípade je výhodou odolnosť a veľmi jednoduchá realizácia. Na druhú stranu nedokážete ovplyvniť tvar jazierka a musíte sa spoľahnúť na ponuku predajcov. Plastové jazierko stačí zakopať do zeme a brehy zakryť kusom trávnika. Niektoré modely majú otvor pre umiestnenie vodotrysku. Veľmi dobre vyzerajú aj plávajúce fontány.

Druhá varianta v podobe fólie vám umožňuje rozhodnúť sa o tvare a veľkosti jazierka. Realizácia je však výrazne náročnejšia. Musíte veľmi starostlivo vyhĺbiť jednotlivé časti, použiť podklad (napríklad piesok), stanoviť veľkosť fólie a tú potom položiť. Navyše je potrebné počítať s tým, že za teplého počasia sa fólia môže natiahnuť.

Niekoľko tipov pre jednoduchú stavbu jazierka

Založenie záhradného jazierka skutočne nemusí byť tak náročné. Aby bola stavba ešte jednoduchšia, bude sa vám hodiť niekoľko praktických tipov. Tým prvým je kontrola miesta, kde chcete jazierko stavať. Nevedie miestom podzemný zavlažovací systém? Nie je v blízkosti strom s dlhými koreňmi? Nenechajte sa prekvapiť a miesto pred výkopom maximálne preverte. Medzi ďalšie odporúčania patrí postupné napúšťanie jazierka. Voda vám v priebehu stavby môže odhaliť prípadné nedostatky a nezrovnalosti. Platí to pre plastové i fóliové jazierko.

Urobte sebe i vašej záhrade radosť. Jazierko je veľmi zaujímavým prvkom, ktorý má jedinečnú schopnosť zaujať každú návštevu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *