Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Až nábytok a dekorácie urobia dom domovom. Často však pri ich kúpe ide o pomerne vysoké sumy. Ak však budete postupovať rozumne, môžete ušetriť stovky eur. Ako?

Nakupujte online

Nakupovanie v e-shopoch je každodenným chlebom väčšiny slovákov. Online nakupovanie sa rozhodne netýka len drobností, problémom nie je ani objemný nábytok. Je to nielen pohodlnejšie, ale často aj výhodnejšie. Dôvod je jednoduchý. E-shopy nemusia platiť vysoké sumy za výstavnú plochu, a preto si môžu dovoliť výrazne nižšie ceny.

Foto: Shutterstock.com

Využite zľavové akcie a kupóny

Dostávate občas do poštovej schránky alebo e-mailu letáky so zľavami? Skontrolujte, či sa týkajú niečoho, čo práve hľadáte. Niekedy okrem zliav nájdete aj iné výhody, napríklad dopravu zadarmo.

Môžete tiež využiť zľavové akcie ako Black Friday, Cyber Monday a ďalšie. Len sa vždy uistite, že ide o skutočné zľavy a že ste nenaleteli na marketingový trik. Ak si počkáte, môžete získať skrine, postele a dokonca aj pohovky vo výpredaji za zlomok ceny. Mnohé e-shopy ponúkajú aj zľavu, ak sa prihlásite na odber ich newslettera, ktorá môže byť približne 5-15 %, čo nie je zanedbateľná zľava.

TIP: Aby ste nemuseli sledovať, kto má zľavy, navštívte stránky s kupónmi, kde nájdete aktuálne zľavové akcie prehľadne a na jednom mieste.

Využívajte porovnávače cien a agregátory

Pri nakupovaní online sa môžete cítiť zahltení ponukou možností. Existuje nespočetné množstvo e-shopov, ktoré ponúkajú rovnaký produkt. Nájsť tú najlepšiu znamená preklikávať sa cez niekoľko kariet a nekonečne veľa porovnaní. Alebo nie? Nie, keď používate cenové porovnávače alebo agregátory, kde si môžete porovnať ceny na jednom mieste a pohodlne si vybrať všetko zaškrtnutím prehľadných filtrov.

Získajte cashback

Nakupovanie online má ešte jednu výhodu, a to možnosť využiť služby niektorého z mnohých cashback portálov. Neviete, čo to je? Tieto portály fungujú ako sprostredkovateľ medzi vami a e-shopom. Najprv musíte zistiť, či sa vybraný obchod nachádza na portáli. Ak tak urobíte, zvyčajne je potrebné vypnúť blokovanie reklám v prehliadači. Po odblokovaní reklám kliknite na presmerovanie do e-shopu a urobte nákup. Ceny sú zobrazené rovnako, odmenu dostanete po určitom čase po nákupe. Odmena je často percentuálna, pričom v prípade drahších kusov nábytku môže byť pomerne vysoká.

Dajte šancu bazárom, upcyklácii a DIY

Jedným z najlacnejších spôsobov, ako si zaobstarať osobitý nábytok, je vdýchnuť nový život nábytku, ktorý už vlastníte, prípadne kúpiť použité kusy. Najmä masívny nábytok stačí len obrúsiť, namoriť a ošetriť špeciálnym voskom alebo natrieť požadovanou farbou. Čo tak vyrobiť si vlastný nábytok z paliet, ktoré dostanete za pár korún? Zručnejší jedinci si môžu vyrobiť aj vlastné dekorácie. Množstvo inšpirácií s návodmi nájdete na internete.

Foto: Shutterstock.com

Dôkladne si rozmyslite svoj nákup

Nebudeme vám klamať. Najviac ušetríte, ak si nič nekúpite. Preto sa oplatí dobre si premyslieť, čo naozaj potrebujete, a nenechať sa zlákať k impulzívnemu nákupu. Zistite si všetky špecifikácie a premyslite si, či ich skutočne využijete. A tiež to, či sa vybraný kus nábytku hodí do vašej domácnosti a či bude ladiť s ostatným nábytkom.

Určite sa oplatí venovať chvíľu vyhľadávaniu recenzií používateľov. Podozrivo lacné kúsky môžu vyzerať lákavo, ale ak sú nekvalitné, nielenže neušetríte, ale zaplatíte dvakrát, pretože skôr či neskôr budete musieť kúpiť nový a kvalitnejší výrobok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *