Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Garniže plnia nielen praktickú, ale aj dekoratívnu funkciu, ktorá dokáže s interiérom zázraky. V prípade výberu vhodnej koncovky so zaujímavým dizajnom to platí dvojnásobne, a preto sa pozrite na niekoľko tipov pre váš výber.

V dnešnej dobe je k dispozícii nepreberné množstvo typov garníž.. S tým prichádza možnosť vybrať si z dlhého zástupu rôznych koncoviek. Práve tie sú z celej garniže vo výsledku najviac vidieť, a preto by ste ich výber nemali podceniť. Aké máte možnosti a podľa čoho sa rozhodovať.

Garnížová koncovka podľa miestnosti

O vzhľade koncovky a jej materiále by v prvom rade malo rozhodovať to, do akej miestnosti príde. V domácnosti väčšinou ľudia preferujú individuálny štýl a pocit útulnosti. Veľmi dobre tak bude pôsobiť mix dreva a kovu, prípadne čisto drevené koncovky so zaujímavým motívom. Kvalitný plast tiež dokáže vyzerať veľmi dobre. Do kancelárie a firemných priestorov sa naopak dokonale hodí hliník a ďalšie kovy. Na chatu patrí drevo, do verejných priestorov voľte opäť radšej niečo reprezentatívne. Garnížové koncovky sú jednoducho vidieť a na ich vzhľade záleží.

Praktické alebo radšej dekoratívne?

Pred samotným výberom je dobré poznať výhody a nevýhody dekoratívnych koncoviek. Medzi pozitíva jednoznačne patrí vzhľad a dizajnový prínos pre celú miestnosti. Medzi negatíva sa naopak radí o niečo vyššia nákupná cena a v mnohých prípadoch tiež nutnosť koncovku častejšie čistiť od prachu. V kreatívne vytvarovanej koncovke sa logicky usadzuje viac nečistôt.

Na druhú stranu aj obyčajná guľa vie vyzerať štýlovo. Všetko je len o úprave a voľbe farieb. Nebojte sa výraznejších odtieňov a lesklých povrchov. Pri ťažších koncovkách preferujte modely na skrutku. Jedine tak budete mať istotu, že budú pevne držať a nezrania v prípade pádu napríklad dieťa, ktoré za záclonu pri hre omylom zatiahne.

Záclonová súprava Boccia 25/200cm ušľachtilá oceľ

Od lístkov až po diamanty

Svet garnížových koncoviek je príkladne pestrý. Koncovky môžu mať podobu rastlín, oválov, brúsených valcov, kužeľov, diamantov alebo napríklad zvieracích hláv. Výnimkou nie sú dramaticky tvarované hroty, rôzna kopije a antické motívy. Možností máte hromadu a všetko záleží len na vašom vkuse.

Medzi aktuálne trendy patria minimalistické koncovky, ktoré už na prvý pohľad pôsobia kvalitne a dostatočne robustne. Pozornosť tak zamerajte predovšetkým na rôzne kovové patróny, valce z ušľachtilej ocele a striebro so saténovým povrchom. Výsledok vás presvedčí o tom, že venovať pozornosť koncovkám na garnížovú tyč sa oplatí. Keď všetko zladíte s tyčou a záclonou, získate dizajnový skvost pre váš do detailu premyslený interiér.

Garniža lux – 25+19mm – List Rose – Satin

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *