Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Detská izba by mala zodpovedať potrebám rastúceho dieťaťa, ktoré sa neustále vyvíja a mení sa ako jeho požiadavky, tak jeho vkus a záujmy. Kde inde si teda dať na výbave záležať, ako práve v detskej izbe? Ak sa chcete v dekorovaní skutočne vyblázniť, popustiť uzdu fantázii môžete práve v izbičke svojej ratolesti. A my vám prinášame hneď päť tipov, ako na to.

Zabudnite na krikľavé farby

Ak vyberiete do detskej izby hneď zo začiatku pestré farby, potom sa môže stať, že vášho najmenšieho čoskoro omrzia. A tak vám nezostáva, než zvoliť neutrálnu paletu, ktorá bude podkladom pre rôzne témy blízke dieťaťu. Detský motív sa totiž s pribúdajúcim vekom mení. Neutrálny podklad vám kedykoľvek umožní poupraviť spomínanú tému detskej izby, jej dekorácie a vyznenie. Svetlé farby navyše pôsobia vzdušne a príjemne, preto bude pre dieťa ľahké sústrediť sa, tvoriť alebo sa neskôr učiť.

Nestarnúce vybavenie

Vybrať roztomilú postieľku v tvare auta je príjemné pre dieťa i jeho rodiča, ale čo za dva roky, až z nej vyrastie? Ak nechcete pravidelne investovať vyššie sumy za nový nábytok, poobzerajte sa po klasike. Neutrálne, ale kvalitné vybavenie vydrží celé roky, a vy budete mať po starosti. Jednou z možností, ktorá je stále populárnejšia, je študentský rastúci nábytok. Ak vyberiete kvalitný nábytok, vydrží vám pokojne pre školáka až vysokoškoláka. Stačí vybrať nadčasový dizajn nábytku – čím jednoduchšie, tým lepšie.

Moderná študentská izba COSMO 2

Dekorácie, ktoré kedykoľvek obmeníte

Samozrejme po vás nemôžeme chcieť, aby ste izbu zariadili neutrálne a studeno, to by si potom vaše dieťatko pripadalo ako v nemocničnej izbe. A tak teraz prichádzajú na rad detaily v podobe dekorácií. Tu už môžete siahnuť po téme alebo motívu, ktoré vaše dieťa zbožňuje. Obľúbená rozprávka, šport alebo zviera? Prečo nie! Vyberte dekorácie, ktoré s pribúdajúcim vekom ľahko vymeníte. Ponúkajú sa nálepky na stenu, vankúšiky, hračky, lampičky a textil. Skrátka nenákladné doplnky, ktoré izbičku rozjasnia a dodajú jej tú správnu atmosféru.

ZooYoo Samolepka na stenu – Minnie Mouse

Aby sa dieťa cítilo ako doma

Ďalší aspekt pri zariaďovaní detskej izby niektorí dospelí nedodržiavajú. V túto chvíľu si spomeňte, ako príjemné bolo zariaďovať svoj prvý byt či dom. Preto si nechajte poradiť od deti – vybavte izbičku spoločne. Ak za vami ratolesť príde, že si želá upraviť izbičku podľa svojej fantázie, môžete ho usmerniť, ale v žiadnom prípade mu nenúťte svoje vlastné predstavy dospelého. Dieťa by sa vo svojej izbe malo cítiť bezpečne, ale aj príjemne. Ani vám by sa nepáčilo, keby vám domov zariaďovali rodičia a nenechali vás do toho hovoriť.

Urobte z dekorovania rodinnú zábavu. Vyrazte na nákupy s dieťaťom a vyberajte spoločne. Užijete si skvelé chvíle na nezaplatenie a váš najmenší bude mať dokonalú oázu pokoja.

Dostatok úložného priestoru

A okrem vzhľadu izbičky zostáva to jediné – naučiť deti organizácie a poriadku. Aj tým najmenším sa rovnako ako dospelým za život hromadia veci – hračky, učenie, kreatívne sady a oblečenie. Preto zostáva doladiť dostatok úložného priestoru. Okrem nevyhnutnej skrine a kontajnera pri písacom stole môžete vybaviť izbu policami a praktickými úložnými košmi alebo boxami. Tie môžu vyzerať štýlovo a znesú veľa vecí, ktoré nemajú byť na očiach. Nechajte najmenších, aby sa o poriadok starali sami – a ich poklady budú v bezpečí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *