Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Luxusná sedačka by nemala mať iba luxusný vzhľad, ale aj dobré vlastnosti. Od nábytku predsa očakávame, že nám bude slúžiť niekoľko rokov, takže kvalita a pohodlie sú najväčšou prioritou. Ako však spoznať skutočne kvalitnú a luxusnú sedačku a prečo sa oplatí do nej investovať?

Ako spoznať kvalitnú sedačku?

Kvalita sedačky spočíva najmä v kvalite materiálu, z ktorého je vyrobené čalúnenie, konštrukcia a výplň, ale aj v náročnosti na údržbu a v jej funkčnosti. Tieto veci nie sú viditeľné na prvý pohľad, preto sa pýtajte predajcu alebo pozorne čítajte informácie pri produktoch. Mali by ste predsa vedieť, čo si kupujete a na akú údržbu sa treba pripraviť.

Followtheflow/Shutterstock.com

Rovnako je dôležitý aj dizajn, ktorý ladí s celkovým priestorom a hodia sa k nemu aj iné doplnky ako napríklad štýlové stolné lampy zvyšujúce pohodlie sedenia a krásu obývacej miestnosti.

Materiál sedačky je mimoriadne dôležitý

Čalúnenie sedačky do veľkej miery rozhoduje o jej vzhľade, aj náročnosti na čistenie. Keď sa povie luxusné sedačky, mnohým ako prvé prídu na um tie kožené. A niet sa čomu diviť.

Koža je naozaj veľmi luxusný a navyše aj kvalitný materiál. Jedinečný vzhľad je v tomto prípade len čerešničkou na torte. Prírodná koža je finančne náročný materiál, ale je aj trvácna a tvarovo stála. Pozor si treba dávať na poškriabanie, napríklad zipsom alebo cvočkom na oblečení. Cenovo dostupnejšia je syntetická koža, ktorá síce vyzerá ako tá prírodná, ale má kratšiu životnosť.

YKvisual/Shutterstock.com

Kvalitné a luxusné sú už aj sedačky s textilným poťahom. Výber je totiž veľký a okrem obyčajnej bavlnenej látky, ktorá sa ťažšie udržuje a rýchlo sa opotrebuje, existujú aj odolnejšie a krásne materiály.

Určite si ale overte odolnosť látky voči oderu, teda Martindale. Táto jednotka vyjadruje odolnosť textílie voči oderu. Odolnosť tkaniny použitej na čalúnenie nábytku by mala byť minimálne 25 000 Martindale, najodolnejšie látky majú viac ako 30 000 Martindale.

Materiál konštrukcie

Najčastejšie sa stretnete s konštrukciou z LTD dosiek, ktoré sú cenovo dostupné aj pohodlné, ale pomerne rýchlo sa vysedia. Druhou možnosťou sú čalunícke pásy, ktoré sú drahšie aj trvácnejšie a pohodlnejšie ako LTD dosky. Najpohodlnejšie aj najdrahšie sú vlnovcové pružiny, ktoré majú aj dlhšiu životnosť a väčšiu odolnosť.

Výplň sedačky

Výplň sedačiek je buď z PUR peny, HR PUR alebo s bonellovými pružinami. Najčastejšie sa používa PUR pena, ktorá môže mať rôzne tuhosti označované písmenom T a číslom. Čím je číslo vyššie, tým má vyššiu tuhosť.

FotoDuets/Shutterstock.com

HR pena je tuhšia, kvalitnejšia a má dlhšiu životnosť, z čoho vyplýva aj jej vyššia cena. Sedačky s HR penou bývajú stredne tuhé. Bonellové pružiny sa používajú v sedacích častiach a zvyknú sa kombinovať s kokosovými rohožami alebo doskami. V porovnaní s penou sú tuhšie a majú dlhšiu životnosť.

Doplnkové funkcie

Niekedy sa hodia aj doplnkové funkcie ako možnosť rozkladu, každodenného spania alebo aspoň úložný priestor. Pri rozkladacej sedačke je dobré poznať aký má systém rozkladu a aj to, koľko miesta zaberie rozložená. Ak chcete sedačku používať na každodenné spanie uistite sa, že je na tento účel vhodná. Existujú však aj vychytávky ako polohovateľné kino kreslá Barrhil s odkladacím priestorom na pohár. Pri sledovaní obľúbených filmov vám dopraje dokonalý komfort aj vďaka vysúvateľnej ploche na opretie nôh.

Prečo by ste si mali priplatiť za kvalitu?

Počuli ste niekedy frázu „nie som tak bohatý, aby som kupoval lacné veci“? V tomto prípade s ňou môžeme len súhlasiť. Nábytok si predsa nekupujeme iba na niekoľko týždňov či mesiacov, ale dobrých pár rokov. Lenže čo ak si kúpite nekvalitný nábytok, doplnky alebo spotrebiče iba preto, že sú lacnejšie? Ak tieto veci používate denne, opotrebujú sa určite rýchlejšie ako kvalitnejšie a drahšie veci. Kvôli tomu ich budete musieť obmieňať častejšie a v konečnom dôsledku tak za ne zaplatíte viac ako za jeden skutočne kvalitný kus. Samozrejme nákup novej sedačky si vyžaduje aj čas, energiu a menšie či väčšie starosti.