Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Rozhodli ste sa kúpiť si dom? Teraz zrejme stojíte pre ďalším rozhodnutím. Ak neviete, či postaviť dom svojpomocne alebo si najať stavebnú firmu, poradíme vám. Dnes vám v článku predstavíme dom na kľúč – ktorý bude jednoducho postavený na mieru pre vás. Každá minca má dve strany, tak sa poďme pozrieť na výhody a nevýhody domov na kľúč.

Čo je to dom na kľúč?

Možno si pod domom na kľúč predstavíte nehnuteľnosť, od ktorej dostanete kľúč, otočíte zámkom a hneď sa zabývate. Je to celkom správne, ale nie doslova. Dom na kľúč je úplne nová stavba. Zároveň ide o činnosť stavebnej firmy, ktorá zahŕňa:

 • získanie pozemku
 • projekciu
 • inžiniersku činnosť
 • kompletnú stavbu domu
 • úpravu pozemku
 • kolaudáciu stavby

V západných ekonomikách sa už snáď ani iné stavby nestavajú a ľudia túto službu využívajú často.

Domy na kľúč sú takisto obľúbené aj pre investorov, ktorí nemajú čas a chcú mať zdroj pasívneho príjmu. Domy na kľúč môžu byť skvelou príležitosťou na získanie výnosov bez veľkého úsilia.

Výhody nákupu domu na kľúč

 • Dom na kľúč je pripravený na presťahovanie. Je teda okamžite použiteľný, čím sa zvyšuje aj jeho príťažlivosť pre investorov. Ak sa dá nehnuteľnosť hneď obývať, môžete z nej okamžite zarábať.
 • Jednou z najatraktívnejších výhod domov na kľúč je ušetrený čas. Váš čas je vzácny a trh s nehnuteľnosťami môže byť nepredvídateľný. Nebudete sa musieť starať o opravy a dodržiavanie stavebných predpisov. Určite majte časový plán a termín, s ktorým počítajte a budú s ním počítať aj stavitelia. Tým, že sa stará o všetko jedna firma, procesy priebehajú hladšie a menej komplikovane.
 • Ak zveríte stavbu do rúk poctivej realizačnej firme, vedzte, že nebudete musieť kontrolovať dodržiavanie stavebných noriem, predpisov a použitých materiálov. Pokiaľ si však vyberiete dobre, získate dokonalý dom a kvalitný výsledok bez starostí.

Nevýhody nákupu domu na kľúč

 • Po prvé, investície do nehnuteľností nie sú nikdy bez rizika. Domy na kľúč majú tendenciu generovať nižšie výnosy ako nezávislé nehnuteľnosti dokončené podľa vlastných predstáv investora.
 • Pokiaľ ide o kúpu domu na kľúč, mali by ste vedieť, že to nebude lacné. Domy na kľúč sú jedným z najdrahších typov nehnuteľností, do ktorých sa má investovať.
 • Máte menšiu kontrolu nad vzhľadom, rozložením, dispozíciami. Ak si túžite dom vyšperkovať podľa vlastných predstáv do najmenšieho detailu, postavte si nehnuteľnosť svojpomocne.
 • Zatiaľ čo skrinky, kuchynská linka či dosky môžu vyzerať na prvý pohľad skvele, nemusí to ísť o bezchybne vykonanú prácu. Dajte si pozor aj na inštalatérske alebo elektrické práce, ktoré by si často všimne len odborník.

Oplatí sa investovať do domu na kľúč

Dom na kľúč je nepochybne skvelou voľbou pre kupujúcich, ako aj pre investorov do nehnuteľností. Pri kúpe, renovácii a stavbe domu sa na povrh dostane mnoho „vnútorných procesov“, o ktorých ste možno ani netušili. Dom na kľúč, preto musí plne vyhovovať vašim potrebám a na jeho stavbu by ste si mali vybrať spoľahlivú firmu. Nás k článku inšpiroval web spoločnosti Mecom, na ktorom sme našli mnoho podrobných inšpirácií aj ukážky domov na kľúč – prikladáme obrázky.

Myslite však na to, že aj keď ušetríte peniaze a čas na dodávateľov stavby a opravy, za nákup domu na kľúč zaplatíte nemalú sumu.

Tipy na kúpu domu

O kúpe domu sa vždy porozprávajte s finančným poradcom. Preberte aj to, ako kúpa domu ovplyvní váš finančný plán. Nakupovať nehnuteľnosti, by ste nemali na úkor svojich ďalších finančných cieľov. Mnoho firiem, napríklad aj spomínaný Mecom, priamo ponúka finančné poradenstvo. Dôležité je poznať vašu situácii a ciele.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *