Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Ak máte aspoň malý pozorovací talent, museli ste si všimnúť, že za posledné roky sa do popredia dostali biele kuchyne. Zdajú sa vám nepraktické? Možno si hovoríte, že biela farba nie je do kuchyne vhodná a takúto kuchynskú linku treba neustále umývať. Poďme sa však pozrieť na dôvody, prečo je aj napriek tomu biely dizajn taký obľúbený.

Keď zadáte do vyhľadávača slovné spojenie „moderné kuchyne“, je pravdepodobné, že sa vám zobrazia predovšetkým tie v bielom prevedení. Biele kuchyne sú hitom posledných rokov a nejeden mladý manželský pár, ktorý zariaďuje nové bývanie, si želá práve takúto kuchyňu. Prečo sa tešia takej obľube?

Zdroj foto: Anna Andersson Fotografi / Shutterstock.com

Optické zväčšenie priestoru

Tmavé farby môžu spôsobiť, že opticky vyzerá miestnosť menšie. Biela farba robí presný opak. V spolupráci so svetlom budí dojem, že kuchyňa pôsobí oveľa väčšie než v skutočnosti. Tento fakt teší najmä tých, ktorí bývajú v bytoch a skutočne potrebujú aspoň opticky zväčšiť priestor, v ktorom sa pohybujú. Maximálne využitie dostupnej plochy okrem toho zabezpečia kuchyne na mieru, navrhnuté s ohľadom na konkrétne požiadavky a priestorové možnosti.

Čistota je dôležitá

Aj pre ľudí „bordelárov“ je čistota dôležitá. Biela kuchyňa budí dojem poriadku. Priam pozýva, aby ju niekto upratal. Pohľad na čistú, upratanú a efektívne zorganizovanú kuchyňu je radosťou. Z psychologického hľadiska sa aj my pri pohľade na niečo čisté cítime príjemnejšie a uvoľnenejšie.

Tip: Ako na ekologické upratovanie? 5 jednoduchých krokov ku zdravšej domácnosti

Veľa možností kombinovať doplnky

Ak ste fanúšikom interiérového dizajnu, potom je biela kuchyňa ako stvorená pre vás. Je farebne neutrálna, takže vami vybrané bytové doplnky môžu byť skutočne v rôznych farbách. Biela sa hodí ku všetkým farbám, či si vyberiete ružovú na jar, alebo červenú a zlatú na zimu.

Sú štýlové

Asi najzásadnejším dôvodom, prečo si ľudia vyberajú biele kuchyne, je skutočnosť, že vyzerajú elegantne a tak trochu bohémsky. Biela kuchyňa sa hodí k mnohým interiérovým štýlom – k urbanistickému, škandinávskemu, ale aj k vintage. Kuchynské linky v bledých odtieňoch sú tiež charakteristickým znakom vidieckych provence kuchýň.