Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Predsieň nás každý deň víta pri vstupe do domu. Na prvý pohľad by mala zaujať a navodiť harmonickú náladu. Nielen pre nás, ale aj pre našich hostí by mala pôsobiť príjemne. Ide o našu vizitku. Ako zariadiť predsieň, aby bola vkusná aj funkčná?

Predsieňový program ROMANCE

Vstup do bytu či domu je ukážkou nášho vkusu a napovedá, ako asi bude zariadené naše celé bývania. Je našou vizitkou a dokazuje náš zmysel pre estetiku i organizáciu. Ako zariadiť predsieň tak, aby bola skutočne príjemná a súčasne splnila funkcie pre odkladanie obuvi, oblečenia a ďalších vecí?

Malá alebo veľká

Malý aj veľký priestor sa dá vhodne využiť. Aj menšiu predsieň možno šikovne pomocou pár trikov opticky zväčšiť. Podľa možností priestoru potom zariaďujeme interiér predsiene. Väčší priestor bude pôsobiť vzdušnejšie a neuškodí ani predsieňový nábytok, u menšieho priestoru musíme postupovať opatrne a držať sa ideálne minimalistického štýlu, aby sme vstup do domu neprehltili nábytkom a doplnkami. Najjednoduchšie je pripraviť si náčrtok predsiene a predstaviť si, ako by naša ideálna predsieň mala vyzerať a pôsobiť.

Funkcia predsiene

Predsieň musí byť nielen vzhľadná, ale predovšetkým funkčná. Vchod do domu by nemal byť zahltený ako odkladisko oblečenia, kabátov a obuvi. Ako by mala ideálna predsieň vyzerať? Mala by jemne naznačiť, v akom štýle máme zariadené bývanie. Nesmieme zabudnúť, že slúži ako očistný bod pri vstupe. Zariadenie predsiene by malo byť jednoduché, aby sme mali možnosť jednoduchej a účelnej organizácie.

Čo by nemalo chýbať

Prejdime k tomu, čo by v žiadnej predsieni chýbať nemalo. Pri dverách by sme pri ruke mali mať vešiak na kľúče. Tak ich nestratíme a vždy ich vrátime na svoje miesto. Očistným bodom v predsieni by mala byť rohožka – tú môžeme umiestniť pred dvere alebo tiež dovnútra do predsiene. Jedine tak zaistíme, že si nečistoty nedonesie až do bytu či domu.

Musíme myslieť aj na možnosť odloženia obuvi a zvrškov. V lepšom prípade by organizácia nemala byť vidieť – riešením sú vstavané systémy. Použiť ale môžeme tiež jednoduchý vešiak, dbáme však na to, aby sa nestal hromadou oblečenie. Najdôležitejším však zostáva skrinka na topánky. Obľúbenou variantou sú zatvorené skrinky, ale siahnuť môžete aj po policovom systéme. Nezabúdajme, že by predsieň mala pôsobiť uprataná. Sezónne veci, ktoré nepotrebujeme, do predsiene skrátka nepatria.

Retro byt, Viedeň
Inšpirácia predsieň & chodba – Retro byt, Viedeň – KIVVI architects

Doplnky do predsiene

Aby predsieň pôsobila útulna, pridajte nevyhnutné zrkadlo. Viete, že zrkadlom sa dá šikovne zväčšiť priestor? Ak navyše naproti zrkadlu umiestnite harmonický obraz, vykúzlite ešte príjemnejšiu atmosféru. Prehriať priestor môžete behúňom. Ak chcete umocniť náladu priestoru, potom pridajte rodinné fotografie. Zjednodušene povedané – vytvorte z predsiene miesto, ktoré vás bude vítať radostnými dojmami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *