Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Inšpirácia od Biano

Aj keď to mnohokrát za oknami tak nevyzerá, leto sa pomaly a iste blíži. Počasie sa s nami niekedy až aprílovo zahráva, ale ani to nebráni, aby ste si naplánovali posedenie s vašimi priateľmi a známymi vonku pod holým nebom. Nemusíte to priznávať, ale každého z nás poteší, keď sa môžeme ukázať v čo najlepšom svetle a niečím sa pochváliť. Prečo teda milo neprekvapiť návštevu útulným posedením pri grile na vašej záhrade. Poďme si povedať, na čo nezabudnúť.

Inšpirácia od Biano
Inšpirácia od Biano

Posaďte sa do mäkkého

Pretože v podvečer môže byť chladnejšie a celkovo sa vždy lepšie sedí na mäkkom, vytiahnite sedacie vaky, podušky a vankúše. Ak máte záhradnú hojdačku, aj tu myslite na pohodlie návštevníkov. Než návšteva dorazí, odstráňte ochrannú plachtu a vytiahnite polstrovanie.

Vyberajte si vaky s poťahom, ktorého súčasťou je zips. Ľahko ho potom dáte dolu a môžete vyprať, s vakom potom nemusíte chodiť do čistiarne. Poťahy sa robia z rôznych materiálov – od 100% bavlny až po umelé vlákna s prímesou bambusu. Ten má hneď celú radu predností, napríklad prirodzené antibakteriálne prostredie

BulliBag Sedací vak - žltý, 145x100 cm
BulliBag Sedací vak – žltý, 145×100 cm

Príjemné stolovanie s prestieraním

Idete si dať len pohárik bieleho, alebo grilujete či snáď chystáte narodeninovú party? Či tak alebo onak, vždy by ste si mali dať záležať aj na kultúre stolovania. Tú vám pozdvihne zladené prestieranie. Ak nehostíte malé deti, vyhnite sa plastovému prestieranie. Síce sa ľahko umýva, ale mnoho parády nenarobí. Sviatočnú náladu navodí žakár, ale aj organza. Táto priehľadná jemná tkanina, ktorá sa získava z hodvábu, má až kovový hodvábny vzhľad.

V prípade grilovania siahnite po obyčajnejšom prestieraní, napríklad bambusovom alebo ľanovom. Výhoda ľanového je, že sa vám nebude tak stláčať ako prestieranie z bavlny. Bambusové zasa ľahko utriete od nečistôt.

Nezabudnite všetko zladiť do rovnakých farebných tónov ako podsedáky a vaky. Na stojato dajte aj obrúsky na utretie mastných rúk. Najvhodnejšie budú papierové na jedno použitie.

Jahu Prestieranie DeLuxe oranžová, 30 x 45 cm, sada 4 ks
Jahu Prestieranie DeLuxe oranžová, 30 x 45 cm, sada 4 ks

Nech na sebe vidíte

Každá správna akcia sa pretiahne do večerných hodín. Myslite na to včas a pripravte záhradu aj na večerné stolovanie. Využiť môžete závesné osvetlenie, ktoré pripomína klasický domáci luster. Zaujímavým riešením je aj zapustené svetlo do zeme. Inštalujte ho pozdĺž prístupovej cesty od domu k pergole s posedením.

Ak nechcete zapustené svetlá a pritom by ste radi ožiarili prístupovú cestu k domu, pohrajte sa s fakľami alebo záhradnými lampami. Ich svietivosť je nižšia, ale zato dodávajú celému exteriéru tú pravú atmosféru. Špeciálnym typom záhradnej lampy je potom soľná lampa. Pri vstupných dverách do domu odporúčame nainštalovať si fotobunku. Šetríte energetickú spotrebu a nemusíte sa báť, že netrafíte. A to ani v prípade niekoľkých pohárov bieleho s kamarátmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *