Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Tiež už ste to zažili. Prídete ráno po prebudení do kúpeľne a prvé, na čo tu narazíte, je nepríjemný zápach. Vo vlhkých priestoroch sa baktériám darí obzvlášť dobre. Potom je len dielom chvíľky, kedy sa začne šíriť zatuchnutý zápach. Môžete sa snažiť vytierať podlahu aj všetky ďalšie priestory akokoľvek, vždy niekde nejaká kvapôčka zostane

Ale zúfať nemusíte. Kto hľadá, vždy nájde riešenie. My pre vás dnes tiež jedno máme. Poďte sa inšpirovať, ako si prevoňať kúpeľňu tak, že sa vám z vane nebude chcieť von.

 

Levanduľová vôňa

Prírodné mydlo so stopou jeleňa, levanduľa

Kto by nepoznal tú fialovú kytičku z čeľade hluchavkovitých. Jej vôňu si najčastejšie spojíme s masážami. Ale táto výrazne aromatická rastlina bola pridávaná do kúpeľov už v antickom Ríme. Jej uplatnenie je ale oveľa širie ako len do kúpeľňových vôní a masážnych olejčekov. Napríklad vo Francúzsku, Taliansku i Španielsku ju využívajú v kuchyni. Pridáva sa tu do provensálskeho korenia.

Levanduľa údajne svojou vôňou odpudzuje mole. Čo takto skúsiť nahradiť malé vačky s látkou proti moliam, čo nosíme v kabelkách, kvietkami z levandule ?! Prevonia vám šatstvo a ešte sa zbavíte nepríjemného škodcu.

Do kúpeľne si kúpte tekuté alebo pevné mydlo s vôňou levandule. Zaujímavým dekoračným prvkom je aj prútený košíček, do ktorého nasypete okvetné lístky. Fialová farba prežiari tmavú kúpeľňu. Ale hlavne, kvety levandule majú upokojujúce účinky. Vedeli ste, že sa pridávajú do bylinkových zmesí, ktoré zmierňujú bolesti hlavy a napomáhajú pokojnému spánku? Konečne sa nebudete cítiť vystresovaní a nervózni.

Šalviová esencia

Village Candle Vonná sviečka Svieža šalvia – Sage Celery

Čeľaď hluchavkovitých je nápadne bohatá na množstvo aromatických rastlín, ktoré majú svoje využitie v kozmetickom a lekárskom priemysle.

Šalvia lekárska na prvý pohľad pripomína malý krík a pravdepodobne ju nebudete pestovať za oknami, aby ste si jej kvietky následne umiestnili do kúpeľne. Napriek tomu však je rastlinka žiadaná aj v kozmetike a využiť ju môžete práve na prevoňanie vašej kúpeľne. Stačí si zakúpiť vonnú esenciu a nechať ju v nádobke na rímse v kúpeľni. Prípadne si pripravte nálev sami doma. Postačí ohriať liter vody s približne 200 g šalvie a priliať si ho do kúpeľa.

Alebo si kúpte zubnú pastu s jej príchuťou. Šalvia napomáha s liečbou ústnych i zubných zápalov. Mimochodom, zbavíte sa aj nepríjemného zápachu z úst. Túto kerovitú aromatickú rastlinku nájdete aj v niektorých šampónoch. Pomáha obmedziť a najmä odstrániť lupiny z hlavy. Koniec je nepríjemnému vyčesávanie tohto „bieleho bordelu.“

O tom, že šalvia sa používa aj ako korenie v kuchyni, sa netreba zmieňovať. Kúpte si zmes spolu s esenciou do kúpeľne a prevoniate si celý byt. Do korenia sa nedávajú drobné kvety ale striebrosivé usušené lístky. Najviac sa hodí k mäsu, ale ochutiť môžete aj syr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *