Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
jesenna-atmosfera-caj-citron-bavlna-sisky-ratanova-podlozka

Pôsobí na vás nedostatok slnka depresívne? Nenechajte si kaziť náladu a užite si naplno aj daždivé dni. Nie je to žiadna veda. Jeseň môže na prvý pohľad pôsobiť trocha melancholicky, ale jej čaro je nezameniteľné. Vďaka našim 7 tipov k vám príjemná jesenná atmosféra dorazí takmer ihneď.

S letom sme sa už rozlúčili a je na čase privítať jeseň. Príroda začína odpočívať, a to isté by sme mali robiť aj my. A pretože doma teraz budete tráviť predsa len viac času, určite sa oplatí si to tam vyzdobiť tak, aby ste sa cítili dobre, aj keď vonku leje ako z krhly.

Ako si teda pripraviť domov na jeseň a vytvoriť si v ňom príjemnú jesennú atmosféru, do ktorej sa budete radi vracať?

7 jednoduchých tipov, ako doma navodiť príjemnú jesennú atmosféru

Predtým než sa pustíte do zmien vo vašej domácnosti, skúste si prečítať náš článok o zdravých návykoch v domácnosti.

1. Upracte si

Nepopulárne rada? Verte nám, že tých pár hodín strávených upratovaním sa vám vráti v podobe domácej pohody. Neporiadok na ľudskú psychiku nepôsobí vôbec dobre. Takže sa s chuťou vrhnite na vyraďovanie nepotrebných vecí, ktoré vám už rovnako neprináša radosť, umyte okná, zotrite prach a potom už si užívajte pokoja. No nevyzerá to lepšie?

prijemna-jesenna-atmosfera-vdaka-poriadku-salka-caju-knihy-v-kosiku

2. Skúste terapiu svetlom

Dni sa krátia a svetla je čím ďalej menej. Ideálny čas vytiahnuť dekoračné svetielka a vyzdobiť si nimi interiér. Okrem rôznych LED žiaroviek môžete svetlo suplovať aj pekne po starom – sviečkou. A že máte krb? V tom prípade nemusíte nad ničím premýšľať (snáď len nad možným príslušenstvom) a rovno v ňom zakúrte.

3. Vyzdobte si byt

Ako sa doma cítiť ešte lepšie? Vyzdobte si interiér podľa svojich predstáv. Ideálne sú prírodné dekorácie, ktoré pôsobia harmonickým dojmom a vynahradí vám skutočnosť, že do prírody teraz nechodíte tak často. Navyše aj samotné tvorenie zamestná myseľ a budete sa vďaka nemu cítiť lepšie. Prečítate si niekoľko tipov na DIY jesenné dekorácie, ktoré môžete tvoriť pokojne aj s deťmi.

4. Vytvorte si svoj hygge kútik

Pohodlné vankúšiky, huňaté deky, hrubé ponožky, obľúbená kniha a šálku horúceho čaju alebo kakaa. Tak znie návod na spokojný život podľa Dánov, ktorí tomu hovoria hygge. Ak máte možnosť vytvoriť si svoj relaxačný kútik, kde vás nikto nebude rušiť, neváhajte a urobte to. Niekedy je jednoducho skvelé tráviť čas osamote v sprievode obľúbených knižných alebo filmových hrdinov. Ani tu nezabudnite na osvetlenie. Ideálne je tlmené teplé svetlo. Zapáliť si ale tiež môžete voňavé sviečky alebo zapnite difuzér, ktoré relaxáciu ešte prehĺbi.

5. Prevoňajte si byt

Ako už sme načali v predchádzajúcom odseku, vôňa na našu psychiku pôsobí veľmi silno. Svieže a ľahké letné vône nechávajú miesto teplým, sladkým aj ľahko koreneným vôňam jesene. Skvele sa hodí lesná vôňa ako drevo a ihličie, ovocné vône i napríklad rôzne čaje. Prevoňať byt si môžete pomocou sviečok aj esenciálnych olejov. Tie navyše môžete nakvapkať aj do zvlhčovača vzduchu. S vykurovacou sezónou sa vlhkosť v byte výrazne znižuje a zvlhčovanie a čerstvý vzduch majú priaznivý vplyv aj na naše sliznice.

6. Vylaďte farby

Teplé a prírodné tóny zútulnia každý domov. A navyše vás to bude stáť len pár korún. Vyladiť si do jesenných farieb môžete dekoračné vankúšiky, obrusy, prestierania i napríklad obliečky alebo prikrývka cez posteľ či gauč. Ak to beriete s výzdobou naozaj vážne, môžete podľa ročných období meniť napríklad i závesy. Ťažšie závesy navyše dobre izolujú chlad od okien, takže spojíte príjemné s užitočným.

7. Oddýchnite si

No vážne. Keď si vyhradíte čas na relax, budete sa cítiť oveľa lepšie. Ak budete odpočívať s knižkou v ruke alebo skôr aktívnejšie, je už na vás. Proste si nájdite niečo, pri čom si vyčistíte hlavu a dopĺňajte si tým energiu aj počas krátiace sa dní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *