Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Vonku to konečne začína vyzerať lákavejšie a slnečné lúče lákajú z bytov. Že nemáte kde posedieť? Poďte si nachystať terasu na sezónu.

Pobyt na čerstvom vzduchu prospieva nášmu telu i duši. Pokiaľ máte terasku, určite ju využívate k vonkajšiemu posedenie. Čo všetko potrebujete nachystať, než sa letná sezóna rozbehne na plné obrátky?

Ošetrite drevenú terasu

Drevo je na letné terasy ideálny materiál, je príjemné na dotyk a nerozpaluje sa ani počas najteplejších dní tak, aby sa na ňom nedalo vydržať. Lenže drevo je prírodný materiál, ktorý sa bez pravidelnej starostlivosti nezaobíde.

Jar prináša ideálny čas na kontrolu škôd, ktoré napáchala zima. Zošednutie, olúpaný náter a mechanické poškodenie ale nie je nič, s čím si neporadíte:

  • Zosivenie dreva je prirodzený proces. Ak sa vám získaná farba nepáči, existuje na to chemický odstraňovač šedi. Funguje ale len vtedy, keď je šeď len na povrchu.
  • Sčernanie, mechanické poškodenie aj olúpaný náter možno odstrániť brúskou. Po zbrúsenie nezabudnite drevo ošetriť vhodným ochranným náterom.
  • Ideálna teplota na natieranie je okolo 20 ° C. Farbu nanášajte ale len vtedy, ak na terasu nepraží slnko, neprší alebo nie je hmla alebo prudký vietor. Pri použití vodou riediteľné farby dajte pozor, aby na povrch nepršalo minimálne 4 h po aplikácii. U rozpúšťadlových náterov je doba schnutia výrazne dlhšia.

Starostlivosť si zaslúžia aj záhradný nábytok

Pokiaľ máte posedenie z prírodného dreva alebo ratanu, bez malé údržby sa to nezaobíde. Ratan umyte pomocou vody s jemným saponátom. Nikdy ho nečistite kefkou, ktorý by prútia poškodil. Ak je v jednotlivých záhyboch veľa prachu, nebojte sa použiť hadicu. Drevo tiež umyte vodou alebo jemným saponátom a natrite ošetrujúcim olejom alebo voskom.

TIP: Ako vybrať záhradný nábytok

Pri nábytku skontrolujte, či sa niekde neodštípol nejaký kúsok, ktorý by vám zadrel triesku alebo roztrhol oblečenie. Tiež overte stabilitu a prípadne dotiahnite povolené skrutky.

Vytvorte tieň

Ak máte terasu na južnej až západnej strane, bez slnečníka, plachty, zatemňovacích roliet alebo iného zatienenie sa nezaobídete. Ak už máte slnečník z vlaňajška, vytiahnite ho z kôlne, poriadne ho oprášte a stabilne pripevnite, aby prečkal ďalšiu sezónu.

Obklopte sa kvetinami

Postaviť si okolo verandy hrantíky a kvetináče s kvetmi je ideálny spôsob, ako sa trochu schovať pred svetom. Letnenie ocenia palmy, fikusy, dracény i ďalšie. Na slnko by si mali zvykať pomaly, aby ste ich nespálili. Ďalšie rastliny, ktoré pobyt vonku ocenia, sú ibišteky, muškáty, vodenka alebo napríklad oleander. Na tienisté terasy potom pokojne umiestnite begónie alebo fuchsie. Celoročne môžete nechať okolo terasy popínať brečtan, ktorý rastie rýchlo a vytvorí prírodnú zástenu.

Dotvorte atmosféru

Sú to presne tie maličkosti, ktoré z obyčajnej terasy urobia oázu pokoja. Na záhradný nábytok umiestnite pohodlné vankúše, na večer pripravte deky na zachumlaný. A nezabudnite na osvetlenie. Ideálne sú rôzne svetelné reťaze alebo solárne LED lampy, na ktoré nie je potrebný žiadny prívodný kábel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *