Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pripravte svoj dom na leto a vytvorte z neho letné zázemie, v ktorom sa schováte pred ostrým slnkom, neznesiteľným teplom alebo silnou letnou búrkou. Leto sa tento rok oficiálne začína 20. júna, takže nečakajte. Nalaďte nielen interiér, ale najmä záhradu teplé počasie. S týmito 13 úlohami to zvládnete ľavou zadnou. Vychutnajte si letnú sezónu naplno aj z pohodlia domova.

Vytvorte si letný zoznam úloh

Prvý krok k tzv. TO DO listu alebo zoznamu je vytvoriť ho. Čo vám k plnohodnotnému letu chýba? Máte záhradu a potrebujete ju doplniť slnečníkom? Alebo vášmu balkónu chýba zatienenie? Na chvíľku si sadnite, zamyslite sa a všetko spíšte.

Zmeny v interiéri

Pripravte si kúpacie osušky a plavky

Oddeľte uteráky, osušky a deky, ktoré nosíte k vode, od ostatných. Skúste im nájsť vlastnú zásuvku v komode alebo ich strčte do úlžoného boxu. Dobre vám poslúži aj plážová taška, ktorú schováte za dvere alebo na spodopk šatníka.-

Reorganizujte svoju kuchyňu

Zmena ročných období je vhodná doba aj na usporiadania vecí v kuchyni. V teplejších mesiacoch používate viac mixér na smoothies alebo odšťavňovač. Presuňte ich na prístupnejšie miesto.

Osviežte aj kúpeľňu

Ak vaša kúpeľnová predložka, sprchový záves alebo uteráky nevyzerajú zrovna lákavo, vymeňte ich.

V lete by ste mali mať po ruke:

  • opaľovacie krémy
  • telové krémy po opaľovaní
  • repelenty

Nájdite im právoplatné miesto na kúpeľnovej poličke.

Vymeňte aj ostatné textílie

Na leto môžete zrolovať a odložiť ťažké koberce, aby vám zbytočne nezohrievali interiér. Takisto vymeňte obliečky, alebo aj prikrývky, za letné, ideálne z organickej bavlny. Vaše telo sa bude menej potiť a predsa sami viete, ako zle spíte, keď je vonku 30 stupňov.

Nezabudnite ani na ľahšie závesy či záclony, ktoré prepúšťajú vzduch, ale zároveň posktynú dostatok tieň.

Usporiadajte a odložte školské dokumenty

Aj škole už pomaly odzvoní. Na konci školského roka nastáva správny čas na roztriedenie nepotrebných vecí a zošitov alebo pomôcok, ktoré bude vaše dieťa potrebovať aj v nasledujúcom ročníku. Zoraďte dokumenty, kresby a projekty a spolu s deťmi vyberte najlepšie, ktoré si chcete odložiť. Zvyšok recyklujte.

Ak si chcete uchovávať viaceré spomienky, zvážte naskenovanie do počítača.

Sušenie bielizne

Keď je počasie príjemné a teplé, vynechajte sušenie oblečenia v sušičke. Po praní vždy nechajte veci vyschnúť na čerstvom vzduchu a slnku.

Zmeny na záhrade

Pravidelne vyprázdňujte stojatú vodu

Ak na záhrade máte stojacu vodu, nezabudnite ju pravidelne vyprázdňovať. Zbavíte sa tak nepríjemnych komárov. Ideálne bude, ak súda alebo nádoby s vodou niečm prikryjete.

Skontrolujte bezpečnosť vybavenia pre deti

V priebehu času sa môže drevo, laná či upevňovacie prvky na vonkajšom vybavaní pre deti poškodzovať. Vždy pred sezónou všetko poriadne skontrolujte, vymeňte alebo opravte. Dôkladne prezrite hojdačky, trampolíny, šmýkačky.

Kvetiny vhodné pre včely

Zasaďte si pred letom na záhrade kvety, ktoré k vám prilákajú včely. Všetko vám potom na jeseň krásne rozkvitne.

Dajte pozor na zavlažovacie systémy

Chybný zavlažovací systém môže na záhrade spôsobiť veľa problémov, hlavne pre váš trávnik, rastliny aj kvetu. Systém kontrolujte pravidelne aspoň raz týždenne.

Dajte svojej garáži alebo upratujte odpad

Keďže počas letných mesiacov budete pravdepodobne tráviť viac času vo vonkajších priestoroch, je dobré na začiatku sezóny venovať nejaký čas vyčisteniu a organizácii garáže či záhradného domčeky. Vezmite staré plechovky od farby a vyhoďte ich, predajte alebo rozdajte veci, ktoré už nechcete a nepotrebujete.Všetko čo zostane rozdeľte podľa použitia:

  • záhradné náradie
  • spotrebný materiál
  • outdoorové dobrodružstvo
  • veci na šport
  • domáce náradie

Plán vonkajších projektov

Či už snívate o novej terase alebo potrebujete zrekonštruovať balkón, nezdržujte sa hľadaním záhradného architekta. Skúste sa do toho púustiť svojpomocne. Máte predsa skoro celý mesiac a to viac budete na čerstvom vzduchu.

A čo je vo vašom zozname domácich úloh na tohtoročný jún? Podeľte sa o ne v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *