Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Spoločnosť Ohmie reaguje na potrebu inteligentnejších spôsobov nakladania s odpadom z potravinového reťazca a potrebu inovovať dizajn tak, aby „udržateľný“ prestal byť prázdnou frázou a stal sa normou. Vyrobila prvú lampu na svete vyrobenú z pomarančových šupiek. Posvieťme si na to!

Materiál, ktorý je úplne kompostovateľný

Zamatový a pevný materiál vzniká zmiešaním pomarančových šupiek a biopolyméru. Od vzoru pomarančovej kôry na vonkajšom povrchu cez tenké vrstvy 3D tlače až po vôňu, ktorá nám pripomína čerstvo usušenú pomarančovú kôru z nášho detstva.

Prečo je Ohmie tak geniálna?

  • na výrobu sa používa čo najmenej materiálu
  • je rovnako ľahká ako jej uhlíková stopa
  • má vzorovaný povrch pripomínajúci pomarančovú kôru
  • skladá sa z uhlového svetelného paprsku pre flexibilný používateľský zážitok

Cieľom lámp Ohmie je opätovne využívať organický odpad z potravinárskeho priemyslu prostredníctvom procesu obehového hospodárstva, ktorý premieňa prírodné zdroje na ekologické dizajnové výrobky.

Záväzky z oblasti životného prostredia

Lampa Ohmie je navrhnutá tak, aby bola dlhotrvajúcim dekoratívnym prvkom, ale aby sa dala zlikvidovať spolu s ostatným organickým odpadom v domácnosti.

„VERÍME, ŽE BY SA NEMALO ROZLIŠOVAŤ MEDZI „UDRŽATEĽNÝM DIZAJNOM“ A „NORMÁLNYM DIZAJNOM“, ALE ŽE DIZAJN BY MAL BYŤ ŠTANDARDNE UDRŽATEĽNÝ: TOTO JE PRVÝ KROK K REVOLÚCII V DIZAJNE, ABY SA UVEDOMELÉ POSTUPY, REGENEROVANÉ MATERIÁLY A UDRŽATEĽNÝ KRUHOVÝ DIZAJN STALI NORMOU.“ OHMIE COMPANY

Lampa Ohmie vám príde v kartónovej krabici, ktorú môžete plne recyklovať alebo opätovne použiť. Výrobca odporúča opakované použitie škatule, preto zvolil taký dizajn obalu, aby sa škatuľa stala pekným a funkčným riešením pre skladovanie vo vašej domácnosti.

Udržateľné materiály sú prvým krokom k lepšej planete


Na výrobu lampy Ohmie The Orange Lamp sa používajú len 100 % prírodné a kompostovateľné materiály.

Je to prvá úplne kruhová lampa s pomarančovou kôrou vytvorená pomocou 3D tlače. Použitý biopolymér pozostáva zo sušených a mletých pomarančových šupiek + organického biopolyméru získaného bakteriálnou fermentáciou rastlinných škrobov.

Továrne šetrné k životnému prostrediu

Spoločnosť pozorne sleduje a kontroluje všetky výrobné metódy a vplyv laboratória na životné prostredie, preto na výrobu prototypov používa len organický biopolymér a ako výrobnú metódu zvolila 3D tlač.

3D tlač je výrobná technológia s najnižším vplyvom, pretože úplne zamedzuje plytvaniu materiálom a umožňuje vytvárať jednotlivé výrobky na požiadanie, takže nevznikne ani jedna lampa Ohmie navyše. To opäť pomáha predchádzať plytvaniu a šetriť nielen zdroje, ale aj energiu.

Zaujal vás projekt pomarančovej lampy? Podporiť ho môžete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *