Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Niekedy stačí málo a aj obyčajným veciam vieme dodať úplne nový šmrnc bez vynaloženia veľkej námahy. Do takejto kategórie pomocníkov v domácnosti patria aj gravírované alebo embosované drevené valčeky na cesto. Dnes si ukážeme, ako sa dajú v kuchyni využiť a ako ozvláštnia vaše pečenie sušienok či koláčikov. Fantázii sa však medze nekladú, takže sa poďte spolu s nami pozrieť na to, ako dokáže byť embosovaný valček Majestic s výrazným kvetinovým vzorom vaším skvelým pomocníkom aj mimo kuchyne.

Embosovaný valček a jeho všestranné využitie

Jeden vtip hovorí, že gazdinka využije valček na vaľkanie cesta a na manžela. Pevne veríme, že vás nasledujúce riadky presvedčia o tom, že embosovaný valček viete využiť na oveľa viac spôsobov.

Goody Woody Embosovaný valček na cesto Majestic
Goody Woody Embosovaný valček na cesto Majestic

Sušienky s unikátnym vzorom – rýchlo a jednoducho

Určite budete s nami súhlasiť, že niet nad domáce sušienky a každý máme ten svoj obľúbený recept, na ktorý nedáme dopustiť. Vďaka embosovanému valčeku vyvaľkáte cesto, do ktorého vtlačíte unikátny vzor za pár minút. Vaše sušienky tak budú vyzerať, akoby boli z cukrárne a nie domácej výroby.

Vzor na domáce sušienky si síce viete vtlačiť aj samostatnými malými pečiatkami na sušienky, ktoré dostať na trhu. S embosovaným valčekom však urobíte vzor na sušienky pár ťahmi a ušetríte si tak čas, ktorý by ste strávili nad pečiatkovaním každej sušienky samostatne.

Torty a polevy ako od profesionála

Pokiaľ ste si mysleli, že pečením maslových sušienok využite vzorovaného valčeka v kuchyni končí, čítajte ďalej.

My sme sa s valčekom v kuchyni pohrali a vďaka tomu máme pre vás ďalšie tipy, ako vieme vzor z valčeka preniesť na ďalšie koláče, ktoré vám vznikajú pod rukami.

Plánujete upiecť tortu a potiahnuť ju fondánom? Po rozvaľkaní fondánu na požadovanú veľkosť prejdite na záver po povrchu s embosovaným valčekom a vtlačte tak do fondánu vzor. Tortu tak ozvláštnite a netypické dekorovanie oslávenec a vaši hostia určite ocenia.

Pokiaľ ste fanúšičkou klasických amerických ovocných okrúhlych koláčov, skúste tlačiť vzor na vrchné cesto, ktoré sa kladie na ovocnú plnku a dajte upiecť. Verte nám, že si doma šplhnete.

Tlačiť valčekom vzor môžete skúsiť aj na klasické rezy či torty s čokoládovou  polevou. Počkajte kým poleva mierne stuhne a zľahka do nej vtlačte vzor z valčeka.

Milujete DIY? Zamilujete si aj embosovaný valček

Hoci primárne využitie valčekov je v kuchyni pri práci s potravinami a valčeky sú na prácu s nimi 100% testované, pokiaľ máte šikovné ruky a vytvárate si vlastné DIY projekty, embosovaný valček bude pre vás ozvláštnením vašich výtvorov.

Otestovali sme za vás, že pri práci s moduritom či FIMO modelovacou hmotou je valček skvelým pomocníkom a vytvára tak na tieto povrchy nevšedné vzory.  Týmto spôsobom určite zabavíte aj vaše ratolesti, stačí jednoduchá modelovacia hmota a zábava sa môže začať.

Nezabudnite však po každom použití mimo kuchyne valček správne očistiť. Najskôr za sucha a následne ho umyte v mydlovej vode.

Goody Woody Embosovaný valček na cesto Majestic
Goody Woody Embosovaný valček na cesto Majestic

Ako sa o valček treba správne starať?

Valček je vyrobený z kvalitného bukového dreva a vzor sa doň vtláča laserom. Pri správnej starostlivosti si valček udržiava dlhodobo svoje vlastnosti.  Vďaka tomu, že valček je ručne impregnovaný sa cesto k nemu neprichytáva. Pred každým použitím nezabudnite valček potrieť rastlinným alebo olivovým olejom a po použití ho vyčistite vlhkým štetcom. Potom nechajte vyschnúť a opäť naneste vrstvu rastlinného oleja.

Nechajte sa inšpirovať (nielen) pre nadchádzajúce veľkonočné sviatky a prekvapte nabudúce svojich najbližších originálnymi sušienkami či koláčikmi s romantickou potlačou. Pozdvihnite vďaka embosovanému valčeku vaše cukrárske umenie o úroveň vyššie.

Výhody:

 •         originálny  vzor na sušienkach za krátky čas
 •         všestranný – nielen do kuchyne
 •         vďaka impregnácii sa valček nelepí a dobre sa s ním pracuje

Nevýhody:

 •         náročnejší na údržbu – nutné ošetrenie pred a po každom použití
 •         nevhodný do umývačky riadu

2 Comments

 • Zuzana Michalíková, 12. decembra 2021 @ 14:29 Reply

  Aj keď dám sušienky pred pečením na 30 min.do chladničky…vzor nie je vidieť ☹️

  • Simona Porubská, 4. januára 2022 @ 12:36 Reply

   Dobrý deň, Zuzana,

   našla som ešte toto info: používať na perníkové, linecké a sušienkové cesto alebo marcipán. Najprv hladkým valčekom vyváľate cesto asi na 0,5 cm a pri poslednom váľaní silnejšie prejsť celé cesto embosovaným valčekom.

   Článok som ale nepísala a nemám ani osobné skúsenosti 🙁

   Uvidíte, či to nabudúce výjde.
   Držím prsty 🙂
   Simona

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *