Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Nepáči sa vám vzhľad starej kuchynskej linky, ale nechcete investovať do kúpy novej? Žiaden problém, rekonštrukciu zvládnete aj s obmedzením rozpočtom. Stačia vám k tomu šikovné ruky a niekoľko skvelých nápadov z tohto článku.

Kuchynská linka patrí k najnamáhavejším častiam domácnosti, a preto niet divu, že sa na nej po nejakej dobe prejaví opotrebovanie a ďalšie kozmetické vady. Čo s tým, keď nemáte peniaze na novú a modernú linku? Vyskúšajte urobiť niekoľko zmien, ktorými linku aspoň čiastočne osviežite. Už len nalepenie fólie, odmontovanie úchytiek a výmena batérie dokážu zázraky. Takáto rekonštrukcia nie je časovo ani finančne náročná.

A tipy na vychytávky do kuchyne nájdete tu.

Samolepiace fólie do kuchyne

Jednoduchou cestou k novému vzhľadu kuchynskej linky je použitie samolepiacej fólie. Na výber máte z mnoha rôznych designu od tých jednofarebných až po pestré so vzorom. Pri rozhodovaní sa zamyslite nad tým, ako chcete, aby kuchynská linka v kontexte celého vašeho bývania pôsobila.

Rekonštrukcia kuchyne – PRED, zdroj

Pred samotnou aplikáciou fólie odmontujte staré úchytky. Vzniknuté otvory po skrutkách môžete buď len začistiť, alebo vyplniť tmelom. Pochopiteľne záleží na tom, v akom sú stave a či ich chystáte znovu použiť. Samotné lepenie fólie je mravčia práca vyžadujúca trpezlivosť a precíznosť. Povrch linky by mal byť dokonale očistený. Fóliu si vždy pripravte o niečo väčšiu. Bude sa vám s ňou tak lepšie pracovať a vyhnete sa riziku, že vám fólia nevystačí na celú plochu.

Prípadné presahy môžete následne odrezať pozdĺž hrany napríklad nožom na koberce či žiletkou. Pri lepení postupujte od jedného kraja cez stred k protiľahlej strane. Neodlepujte ihneď všetok podkladový papier a dávajte pozor na vzduchové bubliny. Na vyhladzovanie je vhodné používať mäkkú handru alebo gumenú stierku. Samolepiacu fóliu dokážete nalepiť aj na oblé rohy. Pomocníkom vám bude fén, ktorým budete opatrne zahrievať nalepovanú časť fólie. Po zahriatí fóliu natiahnete cez roh a čo najviac pritlačíte k podkladovému povrchu.

Výmena batérie je jednoduchá

Vzhľad kuchyne výrazne ovplyvňuje aj drezová batéria. Jej výmena nie je komplikovaná, stačí si pri nakupovaní postrážiť rozteč, najčastejšie je to 10 a 15 cm. Odpojte prívod vody pred demontážou. Odmontovanie starej batérie by nemalo byť problémom. Ak sú skrutky a matice hrdzavé, môžete použiť špeciálny sprej. Pri inštalácii novej batérie dávajte pozor, aby gumové tesnenie nebolo niekde zhrnuté. Dávajte si pozor na škrabance, bolo by škoda ihneď zničiť novú batériu. Po utiahnutí zapnite prívod vody a skontrolujte, či z niektorého závitu nekvapká voda. Ak áno, utiahnite závit. Tiež sa uistite, že sedí označenie teplej a studenej vody. V závislosti od typu batérie sa označenie môžu zvyčajne ľahko prehodiť.

Rekonštrukcia kuchyne – PO, zdroj

Zaskrutkujte kuchynské úchytky a máte hotovo

Fólia natiahnutá, batéria vymenená. Čo ďalej? Pomyselnou čerešničkou na torte je priskrutkovanie nových kuchynských úchytiek. K tomu vám postačí vrták pre vytvorenie otvorov na skrutky a skrutkovač. Ponuka úchytiek je naozaj veľmi pestrá a váš výber by mal korešpondovať s designom linky a batérie. Priskrutkovaním úchytiek je renovácia kuchynskej linky hotová a vy sa môžete s úsmevom na perách pozerať na výsledok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *