Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Chystáte sa vyhodiť staré kusy nábytku po babičke? Nerobte to, bola by to škoda. Aj ošúchaný a starý nábytok môže urobiť parádu a poslúžiť. Stačí sa inšpirovať romantickým a jedinečným Shabby Chic štýlom. Primárnym aspektom tohto poňatia interiéru je práve viditeľný zub času, ktorý veciam dodáva istý charakter a vášmu domovu prepožičia zvláštne kúzlo, ktoré oslní vás i vaše návštevy.

Ilustračný obrázok, zdroj

Zaujímavý štýl Shabby Chic umožňuje tolerantné súznenie medzi starými vecami so známkami opotrebenia a útulnou eleganciou, ktorá na prvý pohľad javí známky dotyku ženskej ruky. Za týmto nežným štýlom, ktorý prepožičia novú tvár starému nábytku a zdanlivo nepotrebným veciam, ktoré by sme zrejme dávno vyhodili, stojí britská dizajnérka Rachel Ashwell. Staré predmety vkusne doplnila kvetinovými a ďalšími jemnými vzormi. Uznajme, že výsledok je viac než príjemný.

A aký je základ? Starý a olúpaný nábytok opatrne zrenovujete tak, aby bol stále funkčný. Avšak, čo rozhodne neurobíte, je zničenie jeho krásnych vád, ktoré mu dodávajú patinu vintage. Môžete ledabolo spojiť staré stoličky so stolom z bazáru. Dôležité je, aby bol nábytok pohodlný a tak dokonale naplnil útulný koncept, ktorým Shabby Chic bezpochyby je. Odreté rohy alebo poškriabaný lak? Nevadí, známky staroby sú vítané. A aké farby v tomto štýle prevládajú? Nábytok by mal byť biely, smotanový či krémový, ani s béžovou však nesiahnete vedľa. Práve táto jemná tonalita farieb umožňuje sympatickú kombináciu s pastelovými tónmi alebo napríklad so svetlo šedou.

Tiež textílie by mali zapadať do celkového poňatie bývania. Ich úlohou by malo byť predovšetkým podčiarknutie štýlu a umocnenie všetkých dojmov. Preto namiesto moderných tkanín voľte skôr prírodné plátna. Do domova Shabby Chic skvele zapadne prírodný ľan alebo bavlna. Kombinovať môžete ako zemité tóny, tak spomínané pastelové farby, ktoré interiér dokonale rozžiaria. Nemusíte však použiť len jednofarebné látky. Kvety, pruhy a bodky môžu vyčarovať unikátnu atmosféru. Shabby Chic interiér by mal zostať predovšetkým domovom príjemným pre vás a pre vašu rodinu.

A ako vytvoriť perfektný finiš? Pridajte dekorácie. Doplnky by mali pôsobiť zabývane, útulne a ľahko žensky. Kovové kvetináče, staré debničky a košíky vám uľahčia organizáciu. Ženskosť pridáte použitím riasenia a volánov na textile, ktorými nič nepokazíte. A zabudnúť nesmieme ani na svietniky alebo kvetiny, či už tie sušené, alebo čerstvé.

A Shabby Chic Living Room
Ilustračný obrázok, zdroj

 

Zaujal vás tento sympatický koncept? Stačí vybrať vhodné doplnky, oživiť staré a urobiť z neho nové. Jedine tak do svojho domova vnesiete jedinečné čaro Shabby Chic štýlu, ktoré na prvý pohľad zaujme každého, kto má rád útulné a súčasne originálne bývanie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *