Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Kúpeľňa a toaleta patria medzi miesta, ktoré sú náchylné na nečistoty. Preto je veľmi dôležité zaoberať sa ich pravidelným upratovaním, ktoré odstráni všetky nečistoty a baktérie. Hoci sa zdá, že upratovanie kúpeľne je nudná a nie práve obľúbená povinnosť, pri správnej príprave to môže byť hračka.

Ilustračný obrázok, zdroj

Kto je pripravený, nie je prekvapený. Tak to sú múdre slová, ktoré platia aj pri každodennom upratovaní. Preto sa pripravte aj na údržbu kúpeľne. Ako rýchlo upratať kúpeľňu?

Príprava

Spomínaná príprava je bodom číslo jedna, ktorý nám uľahčí veľa práce. Stačí si nachystať všetko, čo budeme potrebovať a zamedzíme tak zbytočnému a chaotickému pobehovaniu a zdržiavaniu sa, ktoré majú za následok absolútnu nechuť k upratovaniu. Preto si pripravte vysávač, mop, vedro, čistiace prípravky, handričky a rukavice. Súčasťou prípravy by malo byť tiež odpratanie všetkého, čo do kúpeľne a na toaletu nepatrí. Môžete tiež odsunúť drobný nábytok. Ak ste pripravení, môžete začať s upratovaním.

Povrchy

Odstráňte z vane, umývadla a políc všetko, čo by zavadzala pri zotretí nečistôt a prachu. Handričkou a dezinfekciou vyčistite škvrny a vyleštite povrchy. Obľúbeným pomocníkom, ktorý je lacný a funkčný, nie je nič iné ako obyčajný osempercentný ocot. Ak nájdete usadeniny, použite na ne pieskový čistiaci prípravok alebo sódu s octom a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom zotrite a znova zmyte handričkou.

Kozmetika

Fľaštičky od šampónu, dózy od masiek na vlasy a iné produkty majú tendenciu byť špinavé, mať na sebe zvyšky prostriedku. Udržujte čistotu tak, že ich tiež utrite handričkou od mastnoty a zaschnutých nečistôt.

Vôňa

Nebojte sa prevoňať kúpeľňu. Nech už kúpite vonný prípravok alebo si vytvoríte vlastný, vôňa pomôže dodať kúpeľni glanc po upratovaní. Môžete tiež použiť obyčajnú sódu, do ktorej nakvapkáte vonný olej. Misku so sódou nechajte v kúpeľni, bude voňať niekoľko týždňov.

Podlaha v kupeľni

Nezabudnite pred samotným vytrením vysať alebo pozametať podlahu. Akonáhle odstránite prach, môžete sa pustiť do vytierania. Raz za čas je dôležité vytrieť podlahu ručne, umyjete tak všetky rohy poctivejšie než mop. Ak vás trápia zanesené škáry, vyskúšajte sódu a kefku na zuby. Škáry budú ako nové. Pri vytieraní môžete tiež pridať do vody kvapky esenciálneho oleja, ktorý kúpeľňu nádherne prevonia.

Záver

Akonáhle podlaha uschne, môžete do kúpeľne vrátiť drobný nábytok a usporiadať doplnky späť na svoje miesta. V rámci upratovania pretrieďte všetko, čo v kúpeľni zbytočne stojí a čo dlhšiu dobu nepoužívate – zbavíte sa lapačov prachu. Po upratovaní prineste čisté uteráky.

Pravidelnosť

Najviac práce si uľahčíme ako vždy pravidelným upratovaním. Udržať poriadok znamená ušetriť si početné veľké upratovanie. Ako teda kúpeľňu a poriadok v nej udržiavať? Na dennej báze môžete handričkou a octom zotrieť povrchy, prípadne sem tam povysávať vlasy a prach. Nenechávajte v kúpeľni veci, ktoré do nej nepatria. Vaša kúpeľňa potom bude čistá praktická.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *