Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Tiež si hovoríte, že ak už si zaobstarať sklo do bytu, tak jedine v podobe dekoračnej vázy, kryštáľového servisu po babičke a niekoľkých nevyhnutných zrkadiel? Ešte sme zabudli na cylindre na lustre v obývacej izbe. Veď sklo pôsobí krehko a najmä v rodine s malými deťmi by sklenený stolík nemal dlhé trvanie. Ale zdanie klame. Dnešné typy skiel sú zase niekde inde ako pred nejakými desiatimi rokmi. Nechajte sa inšpirovať v nasledujúcom článku.

Moderná sklenená stena, zdroj

Sklo sa presadzuje

O tom, že by sa mohlo dať naklepávať rezne na inom ako umelohmotnom alebo drevenom lopári, sa našim babičkám len zdalo. A napriek tomu je to dnes možné. Zoženiete sklenené pracové linky. Pri ich správnej aplikácii na rovnú plochu im neuškodí hneď tak niečo – ani ten sekáčik na rezne.

Ľudia všeobecne sklu nefandia ani z dôvodu na pohľad náročnejšej údržby. Komu by sa chcelo neustále leštiť väčšie plochy. Stačí  oprskané zrkadlo v kúpeľni a predsieni. Potom odporúčame si zaobstarať napríklad kuchynskú dosku v matovanom (resp. Kalenom) prevedení. Tu sa viditeľných striekancov báť nemusíte. Údržba je jednoduchá, stačí zotrieť navlhčenou handrou s trochou bežného saponátu.

Ako oživiť byt sklom

Za najväčšie výhody skiel v interiéri je považované ich prevzdušnenie a optické zväčšenie priestoru. Preto si ľudia tak často obstarávajú zrkadlové skrine do spálne alebo obývacej izby. Ale poďme sa spoločne pozrieť aj na ďalšie možnosti, ako pridať sklenené prvky do vášho domova.

Šatníková skriňa ALFA – dub sonoma

V kuchyni už nemusíte zostať u sklenených vitrín so sviatočnými servismi. Ako už bolo naznačené vyššie, alternatív so sklom sa využíva čoraz viac aj na pracovné dosky a linky. Príkladom sú aj keramické dosky, ktoré na rozdiel od dlaždíc sú jednoliate a nenáročné na údržbu.

Že sklenená doska môže byť len transparentná (priehľadná) alebo v matnom prevedení a to sa vám nehodí k farebnému tónu vášho interiéru? Tak aj toto je vžitý omyl. Na trhu existuje tzv. sklo lacobel, ktoré sa vyznačuje vrstvou farebného laku. Ten je umiestnený smerom k podkladu. Štandardne zaobstaráte až okolo 25 rôznych odtieňov, čo zaručuje, že kuchyňu zladíte ku každému farebnému odtieňu. Nevýhodou naopak môžu byť trošku vyššie obstarávacie náklady. Tento problém ide vyriešiť nákupom výrazne lacnejšej varianty – drôtoskla. Bohužiaľ ho zoženiete iba v jedinej farebnej variante.

Sklo ako priečka

Konferenčný stolík so sklenenou doskou je síce pekný dekoračný prvok aj užitočné miesto na servírovanie pochutín pre návštevu, ale v prípade malých detí v domácnosti si ho radšej odpustíte. Ak chcete napriek tomu sklenené prvky v izbách, potom si kúpte šatníkové skrine so sklenenou prednou stenou.

Konferenčný stolik Claire

 

Poznáte paraván, ktorý sa znovu vracia do popredia v interiéri a stále častejšie ho môžeme nájsť ako modernú a mobilnú alternatívu k sadrokartónovej priečke? Nemusíte ale zostať len pri ňom, aj tu nachádza svoje uplatnenie sklo. Respektíve jej variácie v podobe tzv. dizajnového grafoskla. O čo ide? Medzi dve sklenené dosky je umiestnená fólia s nejakou grafikou a všetko je za vysokej teploty pevne spojené k sebe. Môžete tak oddeliť kuchynský kút od jedálenského stola. Alebo obývaciu izbu od celej kuchyne. Výber motívov je tiež len na vás – fotografie z letnej dovolenky vás každé ráno pri raňajkách príjemne naladia.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *