Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Prvý jesenný deň je takmer pred vašimi dverami. Stihli ste si už vyzdobiť interiér podľa najnovších trendov jesene? Dosiahnete to prostredníctvom tapiet do obývačky a rôznorodej dekorácie, ktorej je neúrekom. Vyberte si z veľkého množstva vzorov, bohatých farieb a tmavých detailov. Zistite, čo je v prichádzajúcom jesennom období to naj!

Trendy fototapety a tapety v interiérovom dizajne sú často podobné módnym hitom. Na jar a leto používame svetlejšie, jasnejšie a hlavne ľahšie farby. V chladnejšom období sú spomínané farby v úzadí a vedenie preberajú tmavé tóny alebo farby šperkov. Vo všeobecnosti nič nepokazíte odtieňmi čiernej, šedej a inej tmavej farby. 

Sú však trendy v tapetách, ktoré sa dostali na vrchol rebríčka a budú aj naďalej moderné a žiadané, a to aj v jesennej sezóne! Takými tapetami sú práve fototapety s imitáciou dreva a iných prírodných materiálov. Poďme sa ale pozrieť na najštýlovejšie jesenné trendy tapiet!

Tapety v tmavých farbách

V jesennom období voľte tapetu prevažne v tmavých farbách. Do tmavších odtieňoch laďte aj nábytok.. Netreba sa báť, že váš interiér bude pôsobiť pochmúrne. Istý dotyk temnoty vytvára priestor, ktorý vyzerá moderne a hlavne veľmi elegantne a inteligentne. 

Kombinovať môžete tmavú tapetu s krémovou alebo béžovou dekoráciou. Ak vám však trošku temna nevadí, smelo si zvoľte tmavú tapetu!

Tapety s imitáciou prírodného materiálu

Tapety s imitáciou dreva sú často vyhľadávané a to nielen na jeseň. Okrem dreva môžete použiť aj iné materiály, ako napríklad tehlu či kameň. 

Tapety s imitáciou dreva sa hodia najmä k škandinávskému štýlu. Okrem CHEVRON vzoru, ktorý môžete vidieť na ľavej strane môžete škandinávsky vzhľad dosiahnuť mäkkými textúrami, organickými tvarmi a prírodným materiálom. Čaro Škandinávie k vám prinesie pohodovú a uvoľnenú atmosféru. 

Tapetou s nádychom dreva spoločne s drevenými stolíkmi a vankúšmi v pastelovej farbe  vytvoríte uvoľňujúci priestor na relax, ktorý bezprostredne patrí do jesenného obdobia.

Tapety v zlatej farbe

Zlatú farbu tapiet radíme k farbám šperkov, ktoré si držia svoju popularitu už niekoľko sezón. Zlatá je nadčasovou a ideálnou doplnkovou farbou jesene. Okrem samotného zlatého odtieňa je obľúbená a hlavne moderná farba smaragdu, zafíru a ametystu. 

Jemné odtiene vínovej, ružovej, červenej alebo bordovej v kombinácii so zlatou tapetou vytvárajú rovnováhu medzi farbami a pripomínajú tak skutočnú vôňu jesene.

Modré tapety

Aby sme neostali len pri tmavých odtieňoch, modré fototapety tiež oživia obývačku. Námornícka, tyrkysová, antracitová farba sa vyvinula natoľko, až sa stala farebným trendom tejto jesene.

Fototapety v tejto farbe prinášajú do interiéru pokoj, ale tiež podporujú kreatívne myslenie. Modrú použite v tlmených odtieňoch, napríklad v kombinácii so šedou farbou. Nevýrazné odtiene sú typických pre chladnejšie dni. Modré fototapety ostanú trendom aj v zimnej sezóne. 

Ružové tapety 

Jeseň ponúka tmavé farby a hrdzavé tóny, ktoré krásne ladia s fototapetami v ružovej farbe.  V kombinácii s rustikálnym nábytkom vyzerá interiér skutočne jesenne. Ak chcete dosiahnuť požadovaný efekt, uprednostnite staromódne odtiene ružovej. Kombinujte ich s farbami jesene, ako je napríklad hnedá. 

Okrem rustikálneho štýlu, tapety ružovej farby veľmi dobre fungujú s nábytkom v totožnej, ružovej farbe a s odtieňmi šedej. Tapety do obývačky v ružovej farbe prinesú do vášho domova upokojujúcu atmosféru a hlavne teplo domova, už len vďaka svojej farbe!

Tapety s kvetmi

Máme pre vás ešte jeden tip, ktorým je práve tapeta s motívom kvetov. 

Čo môže byť krajšie ako obývacia miestnosť plná kvetov, dokonca v jesennom období? 

Zvoľte tapetu s kvetmi na tmavom pozadí a dolaďte ju s dekoráciou v približne rovnakých farbách. Základom je, vybrať len pár hlavných farieb, aby ste celkový dizajn príliš neprekombinovali. 

Kvety sú tým správnym nástrojom, ako priniesť do vašej domácnosti trošku prírody.

Pevne veríme, že vás článok zaujal a priniesol vám inšpiráciu. Je už len na vás, či sa rozhodnete ponechať svoju obývačku v pôvodnom stave alebo upravíte jej vzhľad s prichádzajúcim jesenným obdobím. 

Máte radi tmavšie odtiene alebo preferujete farebnosť? 

Stačí, ak si z trendových tipov vyberiete to ideálne pre vás!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *