Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Viete, kto v našom modernom svete takmer netrpí bolesťami chrbta? Sú to práve Japonci, ktorí majú tradične matrac na zemi – respektíve futon. Ten je prispôsobený k položeniu postele na zem či ho môžete vložiť do dreveného rámu. V súčasnej dobe je futon zaujímavým variantom na vyriešenie minimalistického konceptu spálne a má hneď niekoľko výhod, nad ktorými stojí za to popremýšľať.

Komfort postele na zemi

Jedinečnú výhodu, ktorú futon prináša, ocení nejeden milovník spánku. Je to komfort. Pohodlie je iné ako na klasickom matraci. Ak chcete spať ako v bavlnke, potom skúste dať tejto zdravej alternatíve šancu. Zrejme budete prekvapení.

Ďalšiu možnosť, ako skvalitniť svoj spánok nájdete na topblog.sk.

Cena futonu

Jedným z kritérií pre výber postele býva aj cena, ktorú sme ochotní investovať. Výhoda futonu je tiež suma, ktorá je nižšia ako variant investície a kúpy postele s roštom a matracom.

Matrac na zemi a vplyv na zdravie

Futon je vhodný aj pre alergikov alebo pre tých, ktorí trpia bolesťami chrbta. Futon je vysoko hygienický vďaka prírodným vláknam, ktoré odvádzajú vlhkosť, vytvára tak prostredie nevhodné pre baktérie a roztoče.

Využitie matracu na zemi

Futon môžete využiť tiež miesto pohovky. Razom vaša obývacia izba získa nový, alternatívny ráz a vy budete mať priestor na prípadné prespanie vašich hostí. Futon je obľúbený aj pre posedenie napríklad na drevených zastrešených terasách.

futon-matrac-na-zemi-alebo-zlozeny-na-kresle
Karup Roots 90 rozkládací pohovka futon

Manipulácia

Čo ešte patrí medzi výhodu futonu, je ľahká manipulácia s ním. Ľahko sa preváža, pretože neváži toľko, ako pohovka či posteľ, nemusíte nič montovať a podobne. Aj preto je obľúbený napríklad u študentov, ktorí často menia bývanie, a môžu si tak brať svoju posteľ sebou.

Spánok na zemi je ideálnym variantom pre tých, ktorí preferujú čisté a jednoduché bývanie. Posteľ dnes už rozhodne nie je podmienkou pre pekný a príjemný interiér spálne, ba naopak – nové možnosti sú vítané. Skúste aj vy zdravší spánok a vytvorte originálny priestor pre vaše spanie. My hovoríme – prečo nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *