Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Jedálni a kuchyni spravidla dominuje rodinný stôl – prvok, ktorý je jednoznačne dominantou priestoru. Prvok, ktorý sa ľahko stáva centrom diania domova. Jedálenský stôl slúži nielen na stretávanie rodiny pri jedle, ale aj ku každodennej komunikácii alebo ku hrám. Preto by mal byť stôl dostatočne veľký a okrem funkčnej stránky by mal spĺňať tiež estetické požiadavky.

Ilustračný obrázok, zdroj

U jedálenského stola jeme, ale tiež popíjame kávu s priateľmi alebo hráme hry s deťmi. Okolie stola by teda malo byť vzdušné a otvorené, čo umožňuje voľné prúdenie energie. Keď si navyše na výbere jedálenského stola dáte naozaj záležať, vyšperkuje vašu domácnosť a stane sa charakteristickým srdcom vášho domova.

Ako vybrať stôl?

Jedálenský stôl môžeme vyberať podľa niekoľkých aspektov. Jednak je dôležité, koľko priestoru v jedálenskej zóne máme a tiež ako početná je naša domácnosť. Nezanedbateľným prvkom je však aj cena. Kvalitný jedálenský stôl by mal dlho vydržať a jeho dizajn by mal zapadnúť do konceptu interiéru. Na záver potom musíme počítať aj s budúcim využitím stola – bude stôl slúžiť len pre posedenie pri jedle, alebo si budeme pozývať skupinu priateľov? Takto si ľahko ujasníme veľkosť stola, ktorá nám bude vyhovovať.

Rozkladací jedálenský stôl z masívu Las Palmas

Priestranný stôl

Prečo zvoliť väčší stôl? Odpoveď je jednoduchá. Oceníte ho, akonáhle budete organizovať rodinnú oslavu alebo stretávku svojich známych a priateľov. Vždy by sme mali vyberať taký stôl, kde sú aspoň dve miesta naviac. Väčšia jedáleň umožní kúpiť napríklad jedinečný veľkorysý okrúhly stôl. Rodina tak môže byť pohromade. Všetci si môžu byť rovní, okrúhly stôl podporuje priateľskú rodinnú atmosféru. Okrem okrúhleho stola môžete kúpiť tiež tradičný obdĺžnikový stôl.

BARON Jedálenský stôl okrúhly, indický palisander

Ergonómia je dôležitá

Stôl a stoličky by mali byť pohodlné. Zachovajte svoj komfort. V jedálenskom kúte budete tráviť veľa času, tak prečo neinvestovať a nevenovať sa starostlivému výberu. Stôl umiestnite tak, aby bol plne funkčný. Okolo stola by sa malo predovšetkým pohodlne prechádzať. Máte malý priestor? Nevadí, dnes sú k dostaniu výklopné alebo výsuvné stoly. Aj to môže byť riešením v menšej jedálni.

Materiál

Na trhu sú rôzne jedálenské stoly. Najlacnejšie a najobľúbenejši bývajú stoly z lamina alebo z dreva, ale sú tiež jedálenské stoly z kovu alebo zo skla. Pri stole v jedálni by ste sa s rodinou mali cítiť dobre. Materiál by si mal rozumieť s ostatným nábytkom – ak však nechcete cielene vytvoriť kontrast. Materiál ako drevo presýti jedáleň hrejivým teplom, sklo je však príliš chladné – hodí sa skôr ku konferenčnému stolíku alebo do kancelárie, než do samotného jadra vašej domácnosti.

Nezabudnite na stoličky

Keď už vyberáte nový stôl, nezabudnite na stoličky. Stoličky by sa mali materiálom aj tvarom a prevedením k stolu hodiť. Ak sa vám podarí vytvoriť estetický tandem, bude vaša jedáleň nielen funkčná, ale aj príjemná.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *