Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pomaly, ale isto prichádza čas, keď sa z našich domov a bytov presťahujeme späť na balkóny a terasy. Využime to a urobme ich pohodlnými. Jednou z dôležitých požiadaviek je súkromie, aby sme si mohli nerušene čítať, opaľovať sa a relaxovať. Ako to dosiahnuť, aby bol váš priestor na terase skutočne váš?

Nedostatok súkromia – to je problém, ktorý rieši mnoho majiteľov balkónov a terás, najmä v bytových domoch, kde na terasu vidíte už z ulice, alebo ste obmedzení výhľadom na protiľahlý dom. Tento problém môžete vyriešiť elegantne!

Zástena a zeleň v jednom

Jedným z najúčinnejších spôsobov je zástena z kvetináčov. Pôsobí ako zástena na terase a zároveň vytvára prostredie plné zelene. Sklolaminátové kvetináče sú praktické a vďaka ich nízkej hmotnosti ich môžete ľahko rozmiestniť po obvode zábradlia a nebyť limitovaní obmedzenou nosnosťou terasy.

Nevyhnutným doplnkom vonkajších kvetináčov je systém drenážnych rúrok, ktoré odvádzajú prebytočnú vodu, aby nepoškodila fasádu domu. Konštrukcia veľkých kvetináčov je tiež zosilnená výstužou, aby sa zabránilo deformácii bočných stien vplyvom hmotnosti substrátu.

Foto: Eshop-kvetinace.cz

Aké kvetináče sú vhodné na terasu?

Môžete si vybrať zo spomínaných sklolaminátových kvetináčov, vláknocementových kvetináčov pripomínajúcich betón alebo klasických drevených kvetináčov. Na terasu by ste si mali vybrať kvetináče, ktoré spĺňajú určité požiadavky. Mali by byť ľahké, odolné a v neposlednom rade by mali mať na dne niekoľko otvorov na odtekanie prebytočnej vody, čím sa zabráni prelievaniu rastlín a hnitiu koreňov.

Materiál kvetináčov

Sklolaminátové kvetináče sú vyrobené z plastu, ktorý je ľahký a mimoriadne odolný vďaka výstuži zo sklených vlákien. Sú ideálne na celoročné použitie, dodávajú sa v širokej škále farieb a vzorov a sú stálofarebné a odolné.

Foto: Eshop-kvetinace.cz

Môžete si vybrať drevené kvetináče s kovovými prvkami alebo klasickú verziu bez nich. Textúra dreva dodá vašej terase alebo balkónu ďalší prírodný materiál, ak žijete uprostred mestskej zástavby, je to ideálny spôsob, ako si preniesť kúsok prírody bližšie k sebe.

Foto: Eshop-kvetinace.cz

Kvetináče z vláknocementu sú ideálnym materiálom na doplnenie terás moderných domov. Vláknocement vyzerá ako klasický betónový kvetináč, ale na rozdiel od neho je ľahký a betón pripomína len vzhľadom a štruktúrou. V zime kvetináčom neprekáža mráz ani nepriaznivé počasie, pričom sú stabilné a atraktívne.

Foto: Eshop-kvetinace.cz

Kvetináče z pieskovca sa používajú, keď chcete mať zaujímavý a originálny doplnok. Materiál je odolný voči mrazu a má jemný pórovitý povrch. Dajte si však pozor na nosnosť, pretože ide o ťažší materiál, za ktorý si tiež priplatíte.

Foto: Eshop-kvetinace.cz

Kvetináče z odolného plastu sú populárne už nejaký čas. Materiál je odolný, ľahký a nevyžaduje si špeciálnu starostlivosť. Poteší vás aj jeho cena, pretože ide o cenovo dostupnú voľbu.

Foto: Eshop-kvetinace.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *