Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Je tu leto a s ním aj veľmi horúce letné dni. Keď ste v práci, vetrať nemôžete a klasický záves či žalúzie nezabránia tomu, aby slnečné lúče poriadne vyhriahli váš dom, alebo prudká búrka nezašpinila vaše čisto umyté okná. Kvalitná tieniaca technika vás pred poveternostnými podmienkami ochráni a dokonca ju oceníte aj pre jej iné kvality.

Vonkajšie rolety – ochranca proti nepriazni počasia

Pokiaľ premýšľate nad tým, ako ochrániť vašu domácnosť pred horúcim slnkom alebo okná pred prudkou búrkou, určite si vyberte kvalitné vonkajšie rolety. Pri výbere uprednostnite tie, ktoré sú vyrobené z hliníka. Práve tento materiál skvele odoláva poveternostným podmienkam, dosahuje dlhú životnosť a nemusíte sa starať o jeho každoročnú údržbu. Dnes máte na výber širokú škálu hliníkových vonkajších roliet, ktoré sa prispôsobia dizajnu vášho exteriéru a vybrať si môžete z rôznych farebných variant. 

Vonkajšie hliníkové rolety vás neochránia len pred počasím, ale dokonca aj pred zvedavými pohľadmi susedov či zlodejmi. Počas vašej dovolenky práve predokenné rolety fungujú ako skvelá bariéra, a tak ochránia váš majetok. 

Vonkajšie rolety nemusíte použiť len na ochranu okien, ale môžete ich inštalovať napríklad na pergolu alebo na altánky. Počas letného odpočinku rolety na pergole vytiahnete a užijete si príjemné posedenie s blízkymi a počas búrok alebo v zime stačí, keď ich stiahnete a jednoducho tak ochránite svoj záhradný nábytok. 

Obrázok: Chráňte svoj domov pred teplými slnečnými lúčmi kvalitnou tieniacou technikou. Zdroj: Sunsystem.sk

Typy modernej tieniacej techniky

Na výber máte skutočne široký sortiment rôznej tieniacej techniky. Či už uprednostňujete rolety, žalúzie, vonkajšiu tieniacu techniku alebo vnútornú, pri výbere myslite na to, kde a na aký účel budete tieniacu techniku používať. Záleží na tom, či je pre vás priorita len ochrana pred slnkom, alebo chcete využiť tieniacu techniku aj v noci. Potrebujete ju do exteriéru na ochranu proti zlodejom a nepriazni počasia, alebo ju chcete umiestniť na vnútornú stranu okien? Podľa toho, ako a kde ju chcete využívať, si vyberáte hlavne materiál a priehľadnosť roliet, žalúzií či markíz. 

Vonkajšie žalúzie 

Tento typ tienenia je najpopulárnejší. Ich najväčšou výhodou je, že môžete nastavovať lamely podľa toho, koľko svetla chcete prepustiť. Pokiaľ chcete v lete ochrániť domácnosť pred horúčavou, ale zároveň potrebujete do interiéru dostať svetlo, či už kvôli domácemu maznáčikovi alebo kvetinám, regulácia polohy žalúzií je ideálna. 

Rolety

Rolety zažívajú svoj “comeback”. Stali sa opäť decentným dizajnovým riešením ochrany pred slnkom alebo pred nočnými pouličnými lampami. Rolety nemusíte použiť len v interiéry na oknách, ale môžete nimi chrániť aj pergoly či okná v exteriéri. Samozrejme, vonku je nutné použiť materiál, ktorý odolá nepriazni počasia, napríklad drevo alebo hliník. 

Clony

Clony sú ideálnym pomocníkom proti hmyzu alebo proti prehrievaniu interiéru. Sú priesvitné, a zároveň zabraňujú prenikaniu svetelných lúčov či hmyzu cez okná. Novinkou na trhu sú aj tzv. screenové rolety, ktoré sa používajú v exteriéri. Sú odolné voči vonkajšiemu prostrediu, ich dizajn je elegantný, užijete si pohľad von, a zároveň vás ochránia pred zvedavými pohľadmi zvonku.

Obrázok: Elegantné rolety prakticky využijete aj v byte na balkóne. Zdroj: Sunsytem.sk

Ovládanie tieniacej techniky na diaľku

Predstavte si, že svoje vonkajšie či vnútorné rolety, alebo rolety na pergole, môžete ovládať kdekoľvek mimo váš domov. Môže sa stať, že ste na dovolenke a pod pergolou máte záhradný nábytok či čerstvo umyté okná na dome.  V predpovedi počasia sa dozviete, že sa k vášmu domu blíži silná búrka. Jednoducho zoberiete svoj smartphone a na diaľku svoje rolety stiahnete, aby ochránili všetko, čo potrebujete. To nie je sci-fi, ale technika 21. storočia, ktorú vám ponúka firma Somfy.

Čo všetko môžete takto na diaľku prostredníctvom pripojenia na internet vo vašej domácnosti ovládať? Stačí mať v telefóne aplikáciu, ktorou dokážete ovládať tienenie celej domácnosti – sťahovanie žalúzií, vysúvanie markíz, ovládanie brán či garážových dverí.  

Obrázok: Užite si komfort moderného ovládania vonkajších roliet na diaľku. Zdroj: Sunsystem.sk

Rolety deň a noc 

Šikovné ovládanie vašich roliet má veľa pozitív. Okrem ovládania na diaľku si môžete nastaviť aj časovač. Keď sa ráno ponáhľate do práce, nemusíte sa zdržiavať sťahovaním roliet na každom okne. Stačí nastaviť časovač na hodinu, kedy sa majú zatiahnuť, aby slnko nepálilo cez okná do interiéru a keď slnko zájde, nastavíte čas, kedy sa majú zase vytiahnuť. 

Večer, keď sa zotmie, jednoducho nastavíte, aby sa rolety úplne stiahli a vy si užijete súkromie bez pohnutia prstom. 

Automatizované ovládanie tieniacej techniky vám zaručí potrebný komfort, ktorý si užijete nielen doma, ale aj mimo neho. Zároveň tak môžete odradiť prípadných zlodejov, pretože ak budete dlhšie mimo domu, potenciálni zlodeji budú predpokladať, že ste nikam neodišli. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *