Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Farby v miestnosti, kde spíme, ovplyvňujú kvalitu odpočinku. Vysielajú signály smerom k nášmu mozgu. Menia naše emócie, bez toho aby sme si to uvedomovali. Ak stojíte pred rozhodnutím, do akých farebných odtieňov ladiť spálňu, bude sa vám hodiť nasledujúci prehľad. Niektoré farby sa totiž so sladkými snami skutočne nezlučujú. Aké to sú?

Inšpirácia spálne od Biano
Inšpirácia spálne od Biano

Fialová vás nenechá vypnúť

Fialová je vnímaná ako farba podporujúca tvorivosť. Dokáže dokonale povzbudiť mozog a prilákať na seba pozornosť. Tým pádom je vhodná predovšetkým do kancelárie či zasadacej miestnosti. V spálni túžime po pravom opaku.
Mozog by nemal byť zbytočne rozrušovaný, pred samotným spánkom je dôležité relaxovať. Ľudia, ktorí trpia nespavosťou a často sa v noci budia, by sa mali fialovej vyhnúť radšej oblúkom. Lepšie je to s jej svetlými odtieňmi, avšak aj u nich je nutné si dávať pozor.

Sýto červená útočí

Červená v spálni má schopnosť zahriať. Radí sa medzi teplé farby, avšak niektoré jej odtiene zbytočne zaťažujú už tak namáhaný zrak a dokonca môžu vyvolávať chuť k jedlu. Napríklad sýto červená je zbytočne agresívna a pre spálňu tak nevhodná.

Ako je to s červenou a jej vplyvom na erotiku? Podľa mnohých názorov táto farba vzbudzuje vášeň, ale to neznamená, že musí byť všade. Veľmi zaujímavo vyzerá kombinácia úplne bielej spálne s červeným obliečkami a ďalšími doplnkami.

S čiernou opatrne

Čierna farba je jasnou voľbou v momente, keď túžite po luxuse. Čierne saténové obliečky skutočne prinášajú do spálne punc exkluzivity, rovnako tak môžu veľmi elegantne pôsobiť čierne dizajnové tapety. Avšak aj tu platí, že čoho je veľa, toho je príliš.

Vo väčšej miere pôsobí čierna depresívne a opticky zmenšuje miestnosť. Na veľkoplošné steny ju nemožno odporučiť. Najväčšie problémy prináša v momente, kedy má vaša spálňa nedostatok denného svetla. Ak ste v rovnakej situácii, čiernu vyberte pre doplnky a menší nábytok.

Neónová zelená farba

Neónové farby sú veľmi populárne a do bytových trendov patria, no v spálni spôsobujú až moc kriku. Opäť povzbudzujú mozog k aktivite a zamestnávajú vaše zmysly, ktoré by mali už dávno odpočívať. Keď už chcete zelenú, zvoľte radšej prírodné odtiene.

Tie človeka upokojujú a v kombinácii s bielou skutočne pôsobia veľmi harmonicky. Obliecť domov do netypických farieb je veľkým lákadlom, ale spálňa by mala zostať ušetrená zásadnejších experimentov s neónovou zelenou.

Farbu si vyskúšajte

Každý má na farby inú citlivosť, a preto vždy vo finále záleží na vašich preferenciách. Než sa vrhnete na maľovanie, je vhodné naniesť farbu na menší kúsok čistej steny. Až farba zaschne, skúste ju niekoľko dní vnímať a sledovať. Sami spoznáte, či sa vám do spálne hodí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *