Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Dochádzajú vám nápady a hľadáte inšpiráciu na výzdobu vianočného stromčeka pre tento rok? Práve pre vás sme pripravili tento článok, v ktorom sme opísali vhodné farebné kombinácie a taktiež tipy na alternatívny vianočný stromček.

Červeno-zlatý vianočný stromček

Červeno-zlatý stromček je nadčasová klasika, ktorá nikdy neomrzí. Táto dvojfarebná kombinácia je skvelá, ak chcete mať stromček, ktorý vyzerá klasicky a pôsobí sviežo. Snažte sa vyvážiť pomer zlatých a červených vianočných ozdôb. Odporúčame vám staviť na svetielka v jantárovej farbe, ktoré sa hodia k ozdobám v odtieňoch zlatej. Na červeno zlatý vianočný stromček môžete pridať aj ďalšie farby, no vyhnite sa bielej, striebornej a zelenej.

Bielo-zlatý vianočný stromček

Či už ste sa rozhodli pre živý, alebo umelý vianočný stromček, bielymi a zlatými farbami nikdy nič nepokazíte. Ak sa vám páči vianočný stromček ozdobený bielymi prvkami, no pôsobí na vás príliš chladne, skombinujte ho s prvkami teplej farby. Práve lesklé zlaté ozdoby sa skvele hodia k bielym prvkom. Oba odtiene patria k obľúbeným vianočným farbám. Bielo-zlatý vianočný stromček bude pôsobiť klasicky a zároveň moderne. A preto je vhodný do akéhokoľvek interiéru.

Bielo-strieborný vianočný stromček

Inšpirujte sa matkou prírodou, ktorá v zime zdobí krajinu krásnou bielou a striebornou farbou – odrážajúcou sa v kôpkach snehu. Bielo-strieborný stromček pôsobí jednoducho a nápadne, rovnako ako sneh vonku. Vyberajte si krémovo biele ozdoby a skombinujte ich s trblietavými striebornými prvkami.

Náš tip: Bielo-strieborný vianočný stromček doplňte o lesklé girlandy a svetielka vyžarujúce studené svetlo.

Modro-strieborný vianočný stromček

Pri zdobení vianočného stromčeka si nemusíte voliť len klasickú červenú alebo zlatú farbu. Po vytvorení základu s ozdobami v strieborných farbách môžete stromček doladiť prvkami v svetlomodrej farbe. Hoci je táto farba vo vianočnej palete odtieňov nezvyčajná, prinesie do vášho domova elegantný šmrnc.

Náš tip: Pri výbere svetlomodrého stromčeka sa rozhliadnite po vašom interiéri. Ak už sa v ňom nejaké svetlomodré prvky nachádzajú, vyberajte si vianočné ozdoby v podobnom odtieni.

Červeno-biely vianočný stromček

Červené a vínové girlandy doplnené bielymi ozdobami, ako sú napríklad snehové vločky alebo háčkované ozdoby, dodajú vášmu domovu príjemnú atmosféru. Toto je klasická kombinácia vianočných farieb, ktorou nikdy nič nepokazíte. Stromček v týchto odtieňoch sa obzvlášť hodí do priestoru, v ktorom sa už nejaké prvky červenej alebo bielej farby nachádzajú. Použite klasické červené mašle a umiestnite ich po celom vianočnom stromčeku.

Ružový vianočný stromček

Ružová síce nie je farba, ktorá vám pri spomienke na Vianoce napadne ako prvá, no verte tomu, že ružový vianočný stromček môže vyzerať naozaj čarovne. Ružová totiž pôsobí v interiéri sviežo a romanticky. Skúste ju skombinovať so zlatou alebo bielou farbou. Pri výbere svetielok na stromček voľte žiarovky, ktoré vyžarujú studené biele svetlo.

Vianočný stromček ozdobený stuhou

Stuha je nenápadný detail, ktorý dokáže váš vianočný stromček skutočne pozdvihnúť. Ak tento rok túžite po zmene, pripevnite na špičku vianočného stromčeka namiesto hviezdy nadrozmernú stuhu. Vďaka nej bude stromček pôsobiť vyššie aj elegantnejšie.

Alternatívny vianočný stromček

Ak vás už bežný vianočný stromček omrzel a chcete vyskúšať niečo nové, nasledujúce nápady budú pre vás viac než vhodné.

Drevený vianočný stromček

Použite staré kúsky z drevených paliet a vyrobte si z nich minimalistický vianočný stromček. Jednotlivé palety jednoducho pripevnite na základný kus dreva do tvaru stromčeka. Drevený stromček môžete po dokončení spolu s deťmi pomaľovať farbami na drevo. Nezabúdajte, že pod ručne vyrobený stromček sa skvele hodia ručne vyrobené darčeky.

Zdroj:shutterstock.com

Nástenný vianočný stromček

Vyrobte si závesný vianočný stromček na stenu. Pomocou špagáta alebo lana a konárov vytvorte tvar vianočného stromčeka. Zaveste ho na stenu a ozdobte ho vianočnými guľami alebo prírodnými ozdobami.

Medovníkový vianočný stromček

No a šancu môžete dať aj medovníkovému vianočnému stromčeku. Upečte vianočné medovníčky, ozdobte ich spolu s blízkymi a pozavesujte ich na stromček. Z takýchto „home made“ ozdobiek budete mať naozaj veľkú radosť.

Zdroj:shutterstock.com