Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Detská izba je priestor, ktorý by mal podporovať detskú kreativitu, hravosť a zvedavosť. Či už ide o dievčenskú, alebo chlapčenskú detskú izbu, mala by byť funkčná a zároveň zábavná. Prečítajte si naše tipy, ktoré vám pri zariaďovaní a úpravách izby pomôžu vytvoriť dokonalé miesto pre zdravý vývoj dieťaťa.

Zdroj:shutterstock.com

Detská izba pre chlapca

Správne tipy na zariaďovanie chlapčenskej izby vám umožnia urobiť aj z tej najmenšej izby v byte hravý priestor pre vášho nezbedníka.

Vytvorte kreatívny kútik

Vytvorte priestor, v ktorom si môže vaše dieťa kresliť, hrať sa s autíčkami alebo si stavať LEGO. Umiestnite do kúta výškovo nastaviteľný stôl s úložným priestorom, kde schováte všetky hračky a kreatívne potreby. Keďže malé deti rastú ako z vody, výškovo nastaviteľný stôl je pre ne skvelou voľbou.

Kútik môžete doplniť aj kobercom, na ktorom sa bude vaše dieťa hrať. Stenu v kútiku ozdobte veselými obrázkami alebo písmenkami. Deťom veľmi prospieva používanie farieb a tvarov.

Venujte izbu ich koníčkom

Ak máte doma chlapca, ktorý je fanúšikom futbalu alebo basketbalu, prípadne obdivuje Supermana, myslite na to aj pri zariaďovaní jeho izby. Určite sa poteší, keď mu na stenu zavesíte obrazy s jeho obľúbeným hrdinom alebo použijete návliečky s motívom jeho obľúbenej postavy. Zaveste mu na stenu poličku, kde si môže položiť obľúbené predmety a ​​tematické doplnky súvisiace s jeho koníčkom alebo obľúbeným hrdinom.

Použite drevo

Ak sa chystáte na prerábku chlapčenskej izby alebo ju ešte len zariaďujete, vyskúšajte vzhľad podobný domčeku na strome. Vytvorte túto atmosféru pomocou drevených povrchových úprav. Využite staré drevo z paliet alebo staré podlahové dosky na obloženie stien v izbe. K tejto stene umiestnite drevenú posteľ a celý priestor doplňte zelenými rastlinami. Stena z dreva dodá chlapčenskej izbe rustikálny vzhľad pripomínajúci dom na strome. Zvyšok izby nechajte jednoduchý a voľte nábytok v industriálnom štýle.

Zdroj:shutterstock.com

Detská izba pre dievča

Možno práve zariaďujete izbu pre vašu princeznú alebo ste si všimli, že súčasnej detskej izbe vo vašej domácnosti chýba moderný štýl. Tieto tipy vám v každom prípade pomôžu vytvoriť dievčenskú izbu snov.

Čitateľský kútik

Ak máte doma malú knihomoľku, vytvorte jej v izbe pokojný priestor na čítanie kníh. Namiesto toho, aby ste police s knihami umiestnili k stene, ich otočte k sebe. Týmto vytvoríte kútik, ktorý poskytuje súkromie. Pripevnite nad police tyč a zaveste na ňu plápolajúcu látku. Vytvoríte tak magický baldachýn, ktorý pridá kútiku ešte viac súkromia, pričom bude pôsobiť rozprávkovo.

Magnetická tabuľa

Pripevnite na stenu v dievčenskej detskej izbe veľkú magnetickú tabuľu. Vaše dieťa ju môže využívať ako miesto na ukladanie nápadov, domácich úloh, magnetiek alebo fotografií. Ak sa učí jazyk, magnetická tabuľa je skvelým miestom na pripevňovanie farebných lístočkov s frázami v cudzom jazyku.

Zdroj:shutterstock.com

Priestor na uskladnenie kreatívnych potrieb

Rozdelenie jednotlivých častí izby pomôže v detskej izbe udržať poriadok. Vytvorte pre vašu umelkyňu oddelený priestor, kde si bude môcť ukladať všetky kreatívne potreby na jedno miesto. Vyberte si na to menšiu skrinku a uložte do nej všetky štetce, farby, papiere, bavlnky a korálky.

Vytvorte útulnú atmosféru pomocou svetiel

Svetielka a stolné lampy dokážu krásne zútulniť priestor detskej izby. Umiestnite malé svetielka nad posteľ alebo okolo okna a vyčarujte svetlo ako z rozprávky. Deti milujú svetielka. A to najmä vtedy, keď sa začína stmievať. Stolná lampa je tiež skvelý spôsob, ako zútulniť detskú izbu. Ak vašej princeznej vyberiete lampu s jemným teplým osvetlením, zlepšíte jej spánok. Výrazné svetlo môže vo večerných hodinách narušiť spánok, no jemné svetlo stolnej lampy je skvelou alternatívou. Určite ho odporúčame aj do dievčenskej izby vo vašej domácnosti.