Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Kuchyňa s umývačkou riadu

„Bež umyť riad!“ „Prečo zase ja? Sestra je na rade, „ tiež občas zaznie aj u vás doma? Prečo si nekúpiť umývačku riadu ?! Dokáže ušetriť váš čas, energie a tým aj peniaze. Kamarátka vám povedala, že riad z umývačky nie je lesklý a ešte pretečie aj veľa vody. Ale je to skutočne tak? Poďme si zhrnúť tri výhody, prečo si zaobstarať tohto domáceho pomocníka. Mimochodom, umývačka sa stáva bežným štandardom v slovenských domácnostiach. Podľa štatistík si ju do bytu zadovážila viac ako polovica slovenských domácností.

Kuchyňa s umývačkou riadu
Kuchyňa s umývačkou riadu

Ušetríte čas

Naskladáte riad do umývačky, dáte tabletu s leštidlom, zatvoríte a zvolíte jeden z ponúkaných programov. Namiesto umývania riadu po obede máte veľa času, ktorý môžete využiť na užitočnejšie činnosti než státie pri dreze s riadom. Jediné, na čo je dobré myslieť, je vhodné zaplnenie umývačky a opláchnutie panvíc od pripálených zvyškov jedla. Pokiaľ chcete umývačku efektívne využívať, je potrebné ju dostatočne zaplniť. Na trhu existujú rôzne veľké umývačky. Líšia sa množstvom sád, ktoré je možné do nich umiestniť.

Úspora vody

Medzi gazdinkami je stále vžitý omyl, že počas umývania riadu v umývačke pretečie viac vody. Nové modely umývačiek riadu spotrebujú na jedno umytie približne 10 až 12 litrov vody. Väčšina dnešných umývačiek navyše obsahuje úsporné programy, ktoré toto množstvo vody dokážu znížiť až na 6 litrov. Navyše moderné umývačky obsahujú programy, ktoré pomocou senzorov zisťujú, ako veľmi je riad znečistený. Na základe toho automaticky zvolia vhodný program a množstvo vody. Senzory taktiež detekujú rozloženie riadu v umývačke a vedia zvoliť program pre umývanie so zameraním na hornú či dolnú časť umývačky.

Energetická úspora

Pri výpočte energetickej úspory sa vychádza z predpokladu, že umývačku použijete raz denne. Ukazuje sa, že výsledkom môže byť úspora až okolo 800 kWh za rok. Posledné kusy umývačiek na trhu dokážu s úsporným programom stlačiť túto hodnotu až na iba 200 kWh ročne. Energetická náročnosť prevádzky sa označuje písmenami na tzv. energetickom štítku, ktorý podľa smerníc EÚ musí byť povinne umiestnený na spotrebiče. Zásadne vyberajte bielu elektroniku s A +, A ++ alebo najlepšie A +++.

Siemens SN636X01KE plne vstavaná umývačka riadu, 60 cm
Siemens SN636X01KE plne vstavaná umývačka riadu, 60 cm

Dnešné umývačky umožňujú vypnúť záverečné horúce opláchnutie. To opäť ušetrí veľa energie, ktorá by sa spotrebovala na ohrev vody (až na teplotu 70 °C). O to, že sa riad nevysuší, sa báť nemusíte. Jednoducho otvoríte po skončení programu dvierka od umývačky a necháte riad „zapariť“. Vďaka použitému leštidlu vám na riade žiadne šmuhy nezostanú.

Ak ste domácnosť s deťmi, už ich nenechávajte stáť po obede pri dreze. Nech sa radšej prebehnú vonku. Práve sme si ukázali, že umývačka sa oplatí, a to už od domácnosti s dvoma členmi. Ale je pravda, že jeden tanier od raňajok zvládnete opláchnuť aj v ruke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *